2020 Dekorasyon Trendleri

2020 Dekorasyon Trendleri

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1107 Yayınlanma Tarihi 11 May 2020 Yorum: 0

2020 Dekorasyon Trendleri

Yaşanılan mekanların dekorasyonları son derece önemli. Hayatımızın büyük bir bölümünü geçirmiş olduğumuz evlerin, özellikle yeni modaya göre tasarlanmış olması beklentileri fazlasıyla karşılayacak. Bunun için 2020 dekorasyon trendleri gözden geçirilmelidir. Bu senenin sihirli iki kelimesi var. Birisi terapi iken diğeri ise huzur. Amaç ise kişinin rahat etmesini sağlamak.

Rahat Konsepte Sahip Odalar ve Evler

Lüks otellerin odaları birçok evden daha rahattır. Bu sene trendleri belirleyenler, bundan yola çıkarak otel odası rahatlığını bir konsept olarak belirlemiş durumdalar. Öne çıkanlar ise şöyle;

  • Dinlendirici renkler çok moda. 
  • Bunların başında ise pastel gelmekte.
  • Bunun için hazırlanmış olan özel paletleri de unutmamak lazım.
  • Son derece başarılı bir aksesuar seçimi gerçekleştirilmeli.
  • 2020 dekorasyon trendleri içinde özellikle yatak başlarında ahşap ikinci planda geliyor. Bunun yerine duvar kağıtları çok moda. Özellikle insan resmine sahip olanların öne çıktığını ifade edelim.
  • Karyola ise sade olmalı.
  • Özellikle duvar panoları ile oldukça sanatsal bir tarzın sahibi olmak mümkündür.

Maksimalist Mekanlar Öne Çıkıyor

Bu yılın bir diğer modası ise maksimalist mekanlar. Çok uzun bir süre boyunca minimalist olanların popüler olduğunu biliyoruz. Fakat bu anlayış değişmiş durumda. Buna göre ev içinde eşya sayısının arttırılması gerekiyor. Yani mümkün olduğu kadar oda içlerini çok boş bırakmamak lazım. Özellikle elektrikli dekorasyonların da öne çıktığını hemen ifade edelim. Aynı zamanda sosyalleşme alanının daha modern şekilde oluşturulması ve bunun için ekstra eşyaların kullanılması çok sık tavsiye edilen bir durum.

Siyah Rengin Büyüsü

2020 dekorasyon trendleri içinde dikkat çeken bir diğer konu ise renkte yaşanıyor. Özellikle mutfak için artık klişe haline gelmiş olan beyaz yerine siyah tercih etmek son derece mantıklı. Bu özellikle Avrupa'da son yıllarda en çok karşımıza çıkan durum. Bunun işin farklı birçok yapı malzemesi tercih edilebilir. Bunların içinde çelik her daim öne çıkıyor. Nedeni ise kolay kolay sorun çıkarmaması ve uzun yıllar boyunca işlevselliğini koruyabilmesi. Bunun yanı sıra duvar üstlerinde yine seramik karolar kullanılabilir. Hatta bunların beyaz olması gerekir. İşte tüm bunlar bu yılın trendleri içinde dikkat çekiyor.

Daha Farklı Fikirler

2020 dekorasyon trendleri çerçevesinde daha farklı fikirler de söz konusu. Bunların başında kitap kullanımı geliyor. Her ne kadar bunlar çalışma odası içinde yer alsa da salon içinde durmalarının önünde hiçbir sıkıntı söz konusu değil. Üstelik bu şekilde mekana çok farklı bir hava katması mümkün. Elbette salt tüm kütüphaneyi oturma odasına taşımak iyi bir fikir değil. Bunun yerine duvar üstüne monte edilecek olan bir ya da iki raf yeterli olacak. Aynı zamanda 2020 yılı içinde klasik halıların yine moda olduğunu ifade edelim.

Yorumlar
Yorum Yap