AYRILMAZ İKİLİ, MASA ve SANDALYELER

AYRILMAZ İKİLİ, MASA ve SANDALYELER

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 597 Yayınlanma Tarihi 19 Apr 2019 Yorum: 0

 Günlük hayatımızda en çok kullandığımız iki ürün masa ve sandalyelerdir. Yemek yemek, çalışmak, evimizi şık göstermek gibi çeşitli ihtiyaçlarımız için aldığımız masaları kullanabilmek adına sandalyeler alırız. Tek başına birer yapı taşı olan bu iki ürün birbirinin de olmazsa olmazı. 
  Masalarımıza uygun sandalyeler ya da sandalyelerimize uygun masalar tercih ederiz. Bu noktada önemli olan aynı maddeden yapılmış olmalarıdır. Eğer masif masa almışsak bunun yanında masif sandalye tercih etmeliyiz. Böylelikle daha uyumlu ve daha gösterişli bir alan tasarlamış oluruz. 
  Masa ve sandalyelerin birçok çeşidi mevcut. Aldığımız ürün plastik olabileceği gibi ahşapta olabilir. Birçok desen ve renkle tasarlanabilen sandalyeler yeni boyut ve ölçüler kazanıyor. Buna karşın masalar daha çok kullanım amacına göre şekillenmekte. Üst tablası oymalı bir masada yemek yiyemezken, düz tablalı masa yanına oyma desenli sandalyeler koyabiliriz. Burada masanın kullanım işlevi ön plana çıkarken sandalyede tasarımın ön plana çıktığını görmekteyiz. 
  Masa ve sandalye alırken mutlaka dikkat etmemiz gereken bir kaç husus vardır. Bunlardan biri şık durmasının yanı sıra ürünün garantisinin olmasıdır. Paslanmaz maddeden yapılmalı ve sandalyeler için eğer kumaş kullanıldıysa bu kumaş kaliteli olmalıdır. 
  Gündelik hayatta her yerde karşımıza çıkan bu ikiliyi çocukluğumuzdan itibaren hayatımızda görmekteyiz. Okullarda görmeye başladığımız sandalye ve masalar; ofislerde, hastanelerde, kafelerde, caddelerde, yollarda, piknik alanlarında, bahçelerde farklı türevleri ile karşımıza çıkıyor. 
  Tüketici olarak en kaliteli ve en iyisini seçmekle kalmayıp kullanım amacımıza göre tercihler yapmalıyız. Amacına hizmet eden mobilyayı aldığınızda hiçbir şekilde pişmanlık yaşamamış olursunuz. 
  Masa ve sandalyeler fabrikasyon olabildiği gibi aslında geçmişten günümüze el ustalığı ile de tasarlanabilmekte. Üstelik bu verilen emek değerinden düşük fiyatlarla tüketiciye sunulmaktadır. Bu noktada el işçiliği le üretilen masa ve sandalyeler hem kişiye özel oluyor hem de doğal yapısıyla daha şık duruyor. 

  

Yorumlar
Yorum Yap