AYNALAR

AYNALAR

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1104 Yayınlanma Tarihi 24 Aug 2020 Yorum: 0

Ev dekorasyonun da ayna kullanımı ve kullanılan ayna sayısı zamanla artış göstermektedir. Belki evlerde başlangıçta, aile halkının kendini görebilmesi için bir gereç gibi kullanılmaktaydı. Ancak şuan restaurant, kafe, alışveriş merkezleri, şirketler gibi pek çok alanda dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Alanı daha geniş göstermesi kullanım sebeplerinin en önemlisidir. Bir kafenin duvarını aynalar kullanarak hareket katmak veya bir duvar köşesini tamamen ayna ile kaplatmak ortamı daha geniş gösterecektir. Aynanın ortamı yansıtma özelliği ile de kafe veya restaurantı daha kalabalık ve hareketli gösterecektir ki bu durum müşterileri olumlu yönde etkileyecektir.

  Aynanın kullanıldığı alan ile sağlamış olduğu faydası da değişmektedir. Evin dış kapısının yanında kullanılan boy aynası ve banyoda kullanılan ayna, daha çok ihtiyaç amaçlıdır. Peki, estetik görünüm amaçlı nerelerde kullanabiliriz? Antrede kullanılan dresuarlar şık bir görüntü vermektedir, ancak antreler genellikle dar alanlar olduğu için dresuarın üzerine duvara monte edilecek ayna, derinlik kazandırıp bu durumu dengeleyecektir. Antrede derinliği az olan bir dresuar ve ayna takımı kullanmanız, alanı daraltmadan estetik bir köşe oluşturmanızı sağlayacaktır. Yine oturma odası ve salonunuzda da bu dresuar ayna takımını kullanarak ideal bir ayna kullanımı gerçekleştirilebilir.


Yemek masası takımınıza yakın bir duvarda ayna kullanarak sofranızı yansıtabilirsiniz. Zengin ve göz doyurucu etki oluşturacaktır. Restaurant ve kafelerde de ayna kullanımı, mekana yansıtma özelliği ile zenginlik katmaktadır. Salon ve oturma odalarının duvarlarında çerçeveli resimlerin asıldığı alana yine küçük çerçeve büyüklüğünde aynalarla oluşturulan duvar köşesi de şıklık katacaktır.

  Küçük alanı olan yatak odasına sahipseniz gardırop kapaklarını boydan aynalı olarak ürettirebilirsiniz. Makyaj masa takımında ayna olmazsa olmaz bir araçtır. Bu şekilde kullanılan aynalar, hem sizin ayna ihtiyacınızı karşılarken hem de dekoratif bir ürün olarak fonksiyonlu faydalar sağlayacaktır. 

Yorumlar
Yorum Yap