Bohem Dekorasyon Nedir?

Bohem Dekorasyon Nedir?

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1520 Yayınlanma Tarihi 26 Mar 2020 Yorum: 0

Bohem Dekorasyon Nedir? 


Bohem Dekorasyon Nedir; 1900’lü yılların başında ortaya çıkmış olan Bohem anlayışı, özgür ve gezgin anlamına gelen aynı zamanda günümüzdeki yansımalarıyla etnik modelleri de bir araya getirmiş olan bir yaşam tarzı olarak bilinmektedir. Ev dekorasyonunda kendinize özgü ve yaşam tarzınızı öznelleştirmiş olarak tercih edebileceğiniz bohem modelleri, Albero Home mobilya modelleri arasında bulabilirsiniz


Bohem Nedir?


Fransız kökenli olan Bohem kelimesi, kelime anlamı olarak eski kültürlerin ortaya attığı ‘’Çingene ve göçebe’’ kelimelerini tanımlayan ama asıl anlamı özgür ve gezgin olan bir yaşam tarzıdır. Esrik bir sanat olarak da bilinmekte olan Bohemya, iç mimari alanında günümüzde tercih edilen, özel alanımızı zevklerimize göre dizayn etmemizi sağlayan çeşitli modelleri de bir araya getirmiştir. 


Bohem dekorasyon nedir; dediğimiz zaman ilk olarak belli bir tarz üzerinde durmamız gerekmeden birçok mobilya modellerini aynı anda kullanabileceğimiz bir anlam da taşımaktadır. Bu tabii ki belli bir estetik anlayış içerisinde olmalı, renk ve dekor açısından absürt bir bütünlük sağlamamalıdır. Örneğin evinizin boş alanlarını küçük detaylarla süslerken, aynı zamanda bu dekorasyon malzemelerinin uyumsuz olmaması gerekmektedir. Daha çok etnik modellemeler bu alanda kullanılabilir. 


Bohem Oturma Odası Modelleri


Klasik ve etkin modelleri bir arada görebileceğiniz bohem oturma odası kumaş, dokuma ve ahşap çeşitliliğini bir arada görebileceğiniz, özellikle urgan ipler, ince yapılı kilim modelleriyle rahat bir alan oluşturulabiliyor. Tablolar, renkli dekorasyon ürünlerinin yanı sıra ahşabın da yer alabileceği bohem oturma odası modelleri için dokuma oturma takımları seçebilirsiniz. 


Bohem dekorasyon nedir; bazen klasik modellerin arasında görebileceğimiz etnik dokuma ürünler, hayvan ağırlıklı tablolar, manzara dokumaları olan kilimler de oturma odanızda güzel bir etki bırakabilir. 


Etnik Ve Bohem Fikirler Bohem dekorasyon nedir derken genellikle kafa karıştırıcı olan etnik, aslında kültürel bir farklılık sağlamaktadır. Fransa’nın bohem anlayışıyla Türkiye’nin bohem anlayışı aynı olmamakla birlikte, bazen doğu notalarını bazense batı notalarını aynı çizgi üzerinde görebiliriz. 

Bohem ve etnik modelleri birleştirecek olan kültürel modellemeler arasında hasırın kullanımı ve kilimin hayatımızdaki yeri de ev dekorasyonunda farklılık yaratacaktır. Bu nedenle örneğin klasik bir modelle kilim kullanımı absürt bir görünüşe sahip olabilir. Daha çok masif ürünlerle dokuma ürünleri bohem dekorasyonda tercihe edebilirsiniz. 


Size Özel Bohem Mobilyalar 


Renklerin bir arada büyük bir manzara yaratacağı bohem mobilya modelleri için Albero Home üzerinden kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Örneğin kumaş mobilya modelleriyle, hasır modeller seçerek kendinize özgü bir yaşam alanı oluşturarak, bohem zevklerinizi ortaya koyacak seçenekler arasında evinizi yeniden dizayn edebilirsiniz. 


Bohem Tasarımlar 


Genel olarak bohem olarak adlandırılmasa da evinize orijinal bir atmosfer katacak olan mobilya, masa ve sandalye modellerini Albero Home modelleri arasından seçebilir, etnik ve bohem dekorasyonlarla evinizi yeniden dizayn edebilirsiniz.

 


Yorumlar
Yorum Yap