Büyük Salon Nasıl Dekore Edilir?

Büyük Salon Nasıl Dekore Edilir?

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 956 Yayınlanma Tarihi 11 May 2020 Yorum: 0

Büyük Salon Nasıl Dekore Edilir?


Büyük salon nasıl dekore edilir özellikle kadınların en çok sorduğu soruların başında gelmekte. Hem enine hem de boyuna bir biçimde büyük olan mekanların dekorasyonu sırasında farklı fikirleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Böylelikle en iyi sonucu en kısa zaman içinde almak mümkün olacak.


Televizyonun Yeri Çok Önemli


Büyük salon nasıl dekore edilir sorusuna yanıt verirken ilk olarak televizyondan başlamak lazım. Günümüzde artık LCD olarak bilinen televizyonlar kullanılıyor. Eğer son derece büyük olan bir salon söz konusu ise buna göre bu ürünü satın almak lazım. Küçük ya da yeterli boyutta olmayan bir televizyon son derece komik durabilir. En çok merak edilen konu ise bunun nerede olacağı. Cihazın ana duvarın olduğu yerde bulunması şart. Devasa boyutlarda olanların duvara monte edilmemesi her daim tavsiye edilir. Bunun yanı sıra sehpa seçimini tek parça olarak yapabilirsiniz. Alternatif olarak ise dolaplı olan üniteler tercih edilebilir.


Oturma Grubu Son Derece Önemli


Büyük salon nasıl dekore edilir sorusunun yanıtı içinde oturma grubunun konumu ve türü çok önemlidir. Büyük salonlar için L tipi mobilyalar çok uygun değildir. Çünkü onlar genellikle küçük olan mekanlarda iyi durur. Bundan dolayı birbirinden ayrı olan koltuk takımlarından en iyisini seçerek satın alın. Üçlü olanın televizyona paralel olması çok mantıklı değildir. Çünkü aynı anda üç kişi buradan televizyonu izleyemeyebilir. Bundan dolayı direk karşıda durması son derece iyi olacaktır. Salon büyük olduğu için oturma grubunun ortasına bir sehpa güzel olacaktır. Seçilecek olan modelin uyumlu olması son derece önemlidir.


Yemek Takımı Ortada Olmamalı


Büyük salon nasıl dekore edilir diye soranların en çok merak ettiği konuların başında yemek takımının nerede duracağı geliyor. Eğer Amerikan olmayan bir mutfak varsa, mutlaka televizyonun görüş açısının engellenmeyeceği bir yere bunu konumlandırmak gerekiyor. Özellikle koltuk takımının arka tarafı bunun için tavsiye edilir. Arada biraz mesafe olacak şekilde bunu yan tarafa koymak da mümkündür. Böylelikle en fazla merak edilen sorunun yanıtı da alınmış olur.


Diğer Ayrıntılar Önemli


Büyük salon dekorasyonunda her daim dikkat çeken diğer ayrıntılardan da hemen bahsedelim. Halı seçimi son derece önemli. Günümüzde artık boydan boya olan ve odanın her yerini kaplayan halılar tercih edilmiyor. Bunlar son derece demode olmuş durumda. İşte bu yüzden çok daha kibar ve sade olan aynı zamanda nispeten küçük halıları kullanmak lazım. Salon büyük olsa da bu tip bir ürün oturma grubunun ortasında ve sehpanın altında çok şık durur. Bunun yanı sıra salona çok küçük bir kitaplık ya da kütüphane yerleştirmek, oldukça ilgi çekici bir görünümün ortaya çıkmasını sağlar. İşte bunların tümüne dikkat ederek harika bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap