ÇALIŞMA MASASI NASIL OLMALIDIR?

ÇALIŞMA MASASI NASIL OLMALIDIR?

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1852 Yayınlanma Tarihi 14 Dec 2018 Yorum: 0

Öğrencisiniz ya da  freelance çalışanı olarak çalışıyorsunuz size kesinlikle güzel ve komforlu çalışma masası gereklidir. Çünkü çalışma masası, çalışma rutinizde ve iş motivasyonunuzda düşündüğünüzde daha da önemli faktördür.


Çalışma masası sağlık açısından omurga ve bel için uygun olması ve dikkatinizi en az dağıtacak şekilde düzenlenmesi olması lazım.

 Çalışma masası nasıl olmalı sorusunuza, çalışma alanınızı sağlıklı bir şekilde nasıl düzenlenmeli, ve önemli işleri yaptığınızda dikkatinizi minimum şekilde dağıacak şekilde olması için bazı tavsiyeler hazırladık.

Çalışma Masası Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Masa başında iş yaparken bedensel rahatlığınız önemli. Burada tabi ki masa başında uykunuzu getirecek veya odaklanmanızı engeleyen rahatlıktan bahsetmiyoruz. Çalışırken masa başında saatlerce çalışırken omurga ya da bel ağrısı yapan ağrılar insanı yoruyor, çalışmak keyif değil daha çok işkenceye dönüştürebilir.

Ağrılardan dolayı dikkat ve odaklanma sizden uzaklışır ve masa başında çalışmak istemezsiniz. Bu yüzden çalışma masa doğru ölçüleri olması şarttır. En doğru en uygun çalışma masası ölçüleri masa başında oturduğunuzsda masanın üst kısmının beliniz ve kaburgalarınız arasında bir noktaya denk gelmesini gerektirir.

Dirsekleriniz rahatlıkla masanın üst kısmına koyabilmelisiniz, Dirseklerinizi masanın üzerine omuzlarınızı eğmeden ve kamburlaşmadan koyabilmek önemlidir. Aynı zamanda ayaklarınız rahatça yere değmesi oldukça büyük röl oynar.

Çalışma Masası Düzeni Nasıl Olmalıdır?

İşinize ya da dersinize odaklanmanız için çalışma masanın üzerinde size yardımcı olacak eşyalar olması gerekir.

Not defterleri, kitaplar, kalemler, vs şeylerden başka dekor için ne olmalıdır? Işıklar ile süsleyebilirsiniz motiveniz için veya çiçekler ile moral için çalışma masanızı süsleyebilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap