ÇALIŞMA MASALARI NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

ÇALIŞMA MASALARI NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Yazar: TUĞBA CAN Okunma Sayısı: 4861 Yayınlanma Tarihi 22 Sep 2019 Yorum: 0  Çalışma masaları öğrencilerin, çalışanların gün içerisin de en çok vakit geçirdiği alan. Geleceğe yönelik hayal kurarken, yoğun tempolu çalışmalarda, önemli kararlar alıp, imzalar atarken, bize eşlik eden yol arkadaşı olurlar bu masalar.

   Masanın karşısına çalışmalar yapmak için oturduğunuz da, bedensel ve zihinsel  olarak kendinizi rahat hissetmelisiniz. Masanın yüksekliği, bedeninizin duruşunu etkiler. Sandalyeye oturduğunuzda, masa yüksekliğinin alçak olması, kambur bir duruş sergilemenize; fazla yüksek ölçü de olması da çalışırken bedeninizin fazla yorulmasına neden olur. Çalışma masası seçerken, fiziki bir rahatsızlık yaşamamak için, masanın sandalye yüksekliği ile oranına, kol seviyesine dikkat edilip, seçim yapılmalıdır.

  Çevremizde her eşyanın olduğu gibi çalışma masalarının da, kişide zihinsel etkileri vardır. Öncelikle masanız hedefinize uygun olmalı. Hayaliniz ne, her gün o masanın karşısına nelerin hayalini kurarak oturuyorsunuz? Bir hayali gerçekleştirmenin en kestirme yolu, onu gerçekleşmiş olarak görüp, öyle hareket etmektir.  Müdür, yönetici mi olmak istiyorsunuz , o zaman şimdi, şu anda bir yönetici gibi davranın giyinin. Liderlik yapmaksa hedefiniz, lider olduğunuz da nasıl bir çalışma masasın da projelerinizi çalışırdınız? Şu an da o yöneticilere yakışır masalar da çalışmayı deneyin. Ertelemeyin, siz hayalinizi gerçekleştirmiş gibi davrandığınız da, bütün evren sizinle işbirliği yapacaktır. Yorulduğunuzda, her olumsuz düşündüğünüz de, vazgeçmeye yeltendiğinizde; neden çalıştığınızı , ne istediğinizi hatırlatacaktır o masa.

Çalışma masanız için renk seçimi yaparken, duvar rengine zıt olacak şekil de seçim yapmanız, masanızı bulunan ortamda daha dikkat çekici hale getirecektir. Üzerine size ilham veren objeler koyarak, masanıza şıklık katmakla birlikte, amaçlarınızı hatırlatan ufak  motivasyon kaynakları yaratabilirsiniz.
Masif çalışma masası,
 asil duruşu, yıllarca süren dayanıklığıyla, size eşlik edecek en ideal masalaradan.

Kendinize,   yakışan bir çalışma masası edinip,  hayalleriniz için yola çıkın. Siz yeter ki adım atıp yola koyulun, yol kendiliğinden görünecektir.

 

Yorumlar
Yorum Yap