COUNTRY TARZINDA MUTFAK - SADELİĞİN CAZİBESİ

COUNTRY TARZINDA MUTFAK - SADELİĞİN CAZİBESİ

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 2138 Yayınlanma Tarihi 06 Jun 2018 Yorum: 0

Mobilya modası ne kadar değişirse değişsin insan içgüdüsel olarak mutfağında sıcaklığı, huzuru ve rahatlığı korumak ister. Doğal ahşap ile doğal detayların bir araya gelmesi ile ortaya çıkan güzellik country tarzındaki iç mekanlarda gerçekleşir.

Sağlam bir masa, dövme detaylar, otantik bulaşıklar, el yapımı şeyler - bu bileşenler küçük ve dar evde bile rahat bir köşe oluşturacaktır.

 

YÜKSEK DÜZEYDE KONFOR: COUNTRY STİLİNİN ÖZELLİKLERİ

Country stilinde mutfak ve yemek odası, şu özellikler ile kolayca farkedilebilir: ahşap detayların bolluğu (oymalı masa, tabureler, raflar); eski mobilya ve mutfak eşyaları; Büyükannenin dolaplarına benzeyen takımlar; Kırsal yaşama özgü veya otantik nesnelerinin olması vb. İç mekanda beyazın uyumlu sıcak tonları Country Tarzının en önemli renk tonlarındandır. Kireç, nötr bej rengi ve kahverenginin bütün tonlarına da sık rastlanmaktadır. Böyle bir beyazla dolu tabloya bir de ahşap dokulu yeşil mobilyalar çok yakışmaktadır.

Mutfak için taş tezgah oldukça uygun. Yemek alanı için de uygun bir renkte dekore edilmiş güçlü bir ahşap masa ve masif ahşap bir köşe süsler.

Bazen Country tarzı klasik tarzla karşılaştırılır. Gerçekten çok ortak noktaları var ancak fark ayrıntılarda saklı. Country dekor bakımından daha zengindir. Burada, yemek takımları ve araçlar öncü rollerde yer alıyor ve masa komplike olmayan tasarımıyla dikkat çekiyor.

 

COUNTRY  TARZINDAKİ MOBİLYALAR: TERCİH EDİLEN ÖZELLİKLER

Bu tarza uygun olan mobilyalar klasik takım mobilyalara benzeyebilir. Bu tarzda, alt ve üst kısımların farklı renklerde yapıldığı köşeli kümeler çok etlileyici olur. Doğru seçilmiş olan rengin görsel olarak alanı genişlettiğinden emin olun.

Country tarzı mobilyalar ve süitler genellikle doğal ahşaptan yapılmıştır. Ustalar bir dizi kayın, meşe, çam veya ceviz kullanırlar. Bazen bu tarzdaki mobilya setleri gereğinden fazla renklendirilir ve daha sıklıkla alt kısım koyulaşır, dolayısıyla da malzemenin dokusunu korunur.

İç mekan, bol miktarda açık asma dolap ile mobilyalara uyacak. Nitekim, raflarda yemek takımları ve mutfak aksesuarları sergilenebilir. Oturma odası aynı tarzda açık büfe alacaktır. Eğer mutfak ile mutfak arasındaki sınırlar net değilse, o zaman bu tür aksanlar mekânı birleştirmeye yardımcı olacaktır.

Yemek alanı doğal ahşap veya hasır mobilya köşesi ile dekore edilmiştir. Açık raflarda veya barlarda, eski yemek takımları, nakışlar, tahıllar içeren kutular için bir yer olacaktır.

Masa mevcut stili temsil edecek şekilde seçilmelidir. Ayakları geleneksel torna ayak veya tuğladan olabilir. Çalışma alanındaki tezgah dahil mobilyalarla uyumlu olmalıdır.

Masif ahşaptan yapılmış sert ahşaptan köşe takımlar, asma ve hasırla tamamlanırken, dokuma unsurlarına sahip mutfak köşesi, iç mekanda Country tarzına çok uyum sağlar.

Yorumlar
Yorum Yap