DAR SALON DEKORASYONU

DAR SALON DEKORASYONU

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1383 Yayınlanma Tarihi 09 Dec 2019 Yorum: 0

  Salonlar bir çoğumuzun evinde en çok vakit geçirdiği alanların başında gelir. İşten geldikten sonra tv ünitesi karşısında ki koltuğa oturup günün yorgunluğunu attığımız, eşimiz, dostumuzu ağırladığımız aktif kullanılan bir yaşam alanıdır. Bu kadar çok kullanılan bir ortam mümkün olduğunca ferah, dinlendirici bir dekorasyona sahip olmalıdır. Ferah bir yaşam alanı için salonun genişliği bu konuda bize yardımcı olur. Geniş bir salona sahip değil isek, renk seçimi ve mobilya dekorasyonunu geniş gösterecek şekilde seçebiliriz.

  Tv üniteleri salon için olmazsa olmaz mobilyalardandır. Geniş fazla yer kaplayan tv ünitelerinden mümkün olduğunca uzak durmalıyız. Dar salon da geniş bir alan oluşturabilmek için duvara monte edilen tv üniteleri veya ince dar modelleri tercih edebilirsiniz.

  Orta sehpa seçiminde, tv ünitesinde olduğu gibi dar fazla yer kaplamayan modelleri seçerek salonda hareket edilecek alanları arttırmış olursunuz. Açık ton masif orta sehpa alanı geniş göstermede yardımcı olacaktır.

  Duvar rengi salonda kullanılan mobilyalar kadar önemlidir. Mobilyaların rengini, dokusunu fark ettirecek olan duvar rengidir. Dar salon ve oturma odalarında beyaz, kırık beyaz, çok açık sarı renk tonu kullanarak aydınlık bir salon oluşturabilirsiniz.

  Dar alana sahip bir salonunuz varsa olduğunca az eşya kullanmalısınız. Dresuar kullanmak istiyorsanız, salon yerine antrede kullanmak daha doğru tercih olacaktır.


  Yemek masası takımınızda katlanabilir modelleri tercih ederek, daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap