Dekorasyonda Ahşap ve Beyaz Renk Uyumu

Dekorasyonda Ahşap ve Beyaz Renk Uyumu

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1423 Yayınlanma Tarihi 12 Oct 2020 Yorum: 0

Ev dekorasyonunuz için alışverişe başlamadan önce odalarınızda hangi enerjinin hakim olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Mobilyaların, aksesuarların modeli ve renkleri bizlerin zihninde bazı çağrışımlar yaparlar. Bu nedenle yaşam alanımızın bize ne yansıtmasını istediğimizi belirleyip ona göre seçimler yapmalıyız.

   En çok huzuru ararız evimizde. Huzuru yansıtan renkler başta beyaz gibi açık tonlar ve doğanın renkleridir.  Beyaz rengin hakim olduğu ortam hiç şüphesiz huzur ve ferahlık katacaktır. Masa sandalyelerde beyaz renk tozu gösterir endişeniz varsa, ahşap ile bu durumu engelleyebiliriz. Örneğin; beyaz bir ortasehpanın, salonun en ortasında olmasının da etkisiyle çabuk tozlanıp beyaz renkte daha belirgin görüneceğini düşünebilirsiniz.  Üst tablası ahşap, ve diğer kısımları beyaz olan masif orta sehpa tercih edebilirsiniz.  Beyaz renk ve ahşap desenli mobilyalar birlikte harika bir uyum yansıtacaklardır. Ayrıca ahşap mobilyalar renk ve deseni ile doğayı çağrıştırır bizlere. Beyaz renk ve ahşap mobilyalar birleşince huzurlu, güvenilir ortamda olduğunuzu hissettirecektir. Özellikle şehir merkezinde yaşayıp doğanın özlemini çeken kesimler daha çok masif ahşap mobilyalardan tercih etmektedir.

  Dar oturma odanız veya salonunuz için beyaz rengin baskın olduğu dekorasyon, alanı olduğundan daha geniş ve ferah göstermede yardımcı olacaktır. Üst tablası ahşap ayakları beyaz renk yemek masası evinize modern bir hava katacaktır. Ahşap ve beyaz renkten oluşan konsol ve yemek masası yıllar geçse ve oturma takımınızın rengi değişse bile uyumlu ve modern görünmeye devam edecektir.

Ahşap ve beyazın uyumunu komodin ve şifonyerlerinizde de kullanarak doğal ferah görüntüyü yatak odalarınıza da taşıyabilirsiniz. Salon ve oturma odanızda yeşil yapraklı bitkiler, ahşap ve beyaz kombinasyonunun tamamlayıcısı olacaktır.

 

Yorumlar
Yorum Yap