DRESUARLAR İLE EV DEKORASYONU

DRESUARLAR İLE EV DEKORASYONU

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1078 Yayınlanma Tarihi 08 Nov 2019 Yorum: 0

   Evlerimizde mobilya seçimleri yaparken, göze hitap etmesi oldukça önemlidir. İş dışında en çok vakit geçirdiğiniz evimize eşya seçimi yaparken, bizi olumlu yönde etkileyecek tercihler yapmaya dikkat etmeliyiz. Ev dekorasyonu bizim tarzımızı, karakterimizi yansıttığımız; zevkimizi duygularımızı aktardığımız bir alandır. Aynı zamanda kullanmış olduğumuz mobilyaların rengi, işlemesi,  aksesuarların şekli günlük ruh halimizi, zamanla da hayata bakış açımızı etkilemektedir. Bizlere olumlu duyguları uyandıran renk ve modelleri tercih etmek en doğru karar olacaktır.

  Dresuarlar ev dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan, belki de ev içerisinde en dikkat çeken mobilyadır. Dresuar kelimesi dilimize Fransızca dan geçmiştir. Evin antre, salon, yemek odası, oturma odası gibi pek çok yerinde kullanılabilen, dekoratif çok fonksiyonlu bir mobilyadır. Üzerine uygun aksesuarlar yerleştirilerek, evin en renkli, en göze hitap eden köşesi haline getirilebilir.

  Antre de  dresuar kullanarak, koridora canlılık katabiliriz. Dekorasyon ürünü olarak kullanmanın yanı sıra nereye koyacağımızı bilmediğimiz bir çok eşyayı dresuarın dolap ve çekmecelerinde muhafaza edebiliriz. Antrede kullanılan dresuarın üzerine anahtarların konulabileceği küçük bir kase ile dekore edilirse işlevselliği daha da  artmış olacaktır.

  Salon ve oturma odalarında aynalı dresuarlar kullanmak odanın daha geniş algılanmasına yardımcı olacaktır. Yemek masasına yakın yerlerde olması tabak, çatal takımının saklanması için ideal yerdir. İçerisinde koymayı düşündüğünüz tabakların ölçüsünü dikkate alarak, onların sığabileceği bir dresuar seçilmelidir.

  Dresuarın eskitme, klasik, country modellerini kullanabilirsiniz. Ancak evinizde mavi kırmızı, mor gibi dikkat çeken renkleri , aksesuar dışında bir yerde kullanmak istiyorsanız dresuarınız bunun için uygun bir alan olacaktır. Vazo ve  küçük aksesuarlar ile dresuarınızın dekorasyonunu tamamlamış olursunuz.

  

Yorumlar
Yorum Yap