EV DEKORASYONUNDA MAVİ

EV DEKORASYONUNDA MAVİ

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1125 Yayınlanma Tarihi 09 Dec 2019 Yorum: 0

  Ev dekorasyonun da kullanılacak mobilyaların tasarımına dizaynına oldukça önem veririz. Uzun süre kullanabilmek adına en kaliteli mobilya parçalarını seçmeye çalışırız. Zamanla bu mobilyalar bizler için özel anlamlar kazanır. Bu mobilyaların bulunduğu ortamda birçok güzel anı biriktirmiş oluruz. Salon, oturma odası, yatak odası gibi evimizde vakit geçirdiğimiz bu ortamda kullanılan renkler, günlük ruh halimizi, zamanla da kişiliğimizi değiştirmede etkili olmaktadır. Ev dekorasyonun da sevdiğimiz renkleri kullanmak tabi ki kendimizi daha iyi hissettirecektir. Ancak sevdiğimiz renkleri, yeteri kadar uyumlu yerlerde kullanmak daha doğru olacaktır. Mavi renk birçok alanda kullanıldığı gibi ev dekorasyonunda da kullanılmaya oldukça müsait bir renktir.

  Mavi renk gökyüzünün ve denizin rengi olduğu için, kişi üzerinde rahatlatıcı, sakinleştirici etkisi vardır. Yatak odanızda komodininler de, şifonyerlerde mavi rengi kullanmak uygun bir seçim olacaktır.

  Çalışma masanızın üzerindeki kalemlik gibi aksesuarlarınızda mavi yerine, kırmızı turuncu gibi zihninize uyarıcı etki yapacak renkleri kullanmalısınız. Çalışma ortamı zihninizi aktif tutacağınız bir ortam olduğu için mavi gibi dinlendirici bir etki çalışma masanızdan uzak bir yerde kullanmanız daha yerinde bir karar olacaktır.

  Salon ve antrede kullanmış olduğunuz dresuarınız da mavi rengi kullanarak, ortama ferahlatıcı bir hava katacaktır. Duvar rengini veya dresuar üzerindeki aksesuarları beyaz renk seçerek, mavi ve beyazın mükemmel uyumunu yansıtabilirsiniz.

  Beyaz renk tvünitesi veya orta sehpaya sahip iseniz mavi renk dekoratif aksesuarlarla renk katabilirsiniz.

  Mavi rengi eviniz de bulundurmak size sakin huzurlu bir enerji verecektir. Başta ev halkı olmak üzere, evinize gelen misafirlerde bu güven veren sakinlik içerisinde kendini daha iyi hissedecektir.

Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap