EV DEKORASYONUNDA TURUNCU

EV DEKORASYONUNDA TURUNCU

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 641 Yayınlanma Tarihi 29 Sep 2020 Yorum: 0

Turuncu, enerji veren renkleri sevenlerin vazgeçilmez tercihidir.  Turuncu, kırmızının dikkat çekiciliği ve sarının ışıltısıyla birleşmiş bir renktir. Bu harika karışım enerjinin, coşkunun rengini oluşturmuştur. Bu kadar enerji veren iyi hissettiren rengi hayatımızda da kullanmak isteriz ancak pek çok kişi uzak durmayı tercih eder. Fazla dikkat çeken bir renk olduğu için yanında bulunan diğer renkler ve bu rengi nerelerde kullandığımız, yaratmış olduğu etkiyi de değiştirmektedir. Ev dekorasyonunda turuncuyu nerede nasıl kullanmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz?

  Bir rengi sevdiğimiz zaman her yerde yoğun bir şekilde kullanma isteği olur ve bu da en çok yapılan yanlışların başında gelir. Tüm duvarları turuncuyla kaplamak yerine turuncu mobilya ve aksesuarları ön plana çıkaracak bir duvar rengi seçmek daha doğru bir seçim olacaktır.

  Turuncu rengin sıcaklığını ahşap tonlar ile destekleyebilirsiniz. Masif dresuarınızın üst tablası ahşap, alt kısmı beyaz krem tonlarında seçebilirsiniz. Dresuarınızın üzerine,  turuncu tonlarında aksesuralar, yanına yeşil yapraklı bitkiler ile kombinasyon oluşturabilirsiniz. Yeşil yapraklı bitkileri örgü sepetler içerisinde kullanarak bu sıcak kombinasyonu daha da destekleyebilirsiniz.

 Krem tonlar turuncu gibi yoğun bir rengi ön plana çıkardığı için mobilyalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Krem renk koltuklarınıza turuncu yastıklar çok yakışacaktır. Turuncunun yanına farklı bir renk katmak isterseniz, yeşil desenli yastıklar çok şık duracaktır. Dresuarda yapmış olduğumuz gibi orta sehpa ve yan sehpalarda da aynı renk kombinasyonunu oluşturabiliriz. Üst tablası ahşap , alt kısmı beyaz krem tonları üzerine turuncu aksesuarlar çok yakışacaktır.

Turuncunun yanına yeşil dışında farklı bir renk alternatifi isterseniz mavi tonları özellikle turkuaz rengi ile mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. Turuncu turkuaz ve krem ile evinizde Akdeniz havasını hatırlatan dekorasyona sahip olabilirsiniz. Huzur veren ev dekorasyonu için, doğanın renklerinden ilham almak en doğrusu olacaktır.


Yorumlar
Yorum Yap