EV DEKORASYONUNDA YAPILAN YANLIŞLAR

EV DEKORASYONUNDA YAPILAN YANLIŞLAR

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 836 Yayınlanma Tarihi 10 Sep 2020 Yorum: 0

Sosyal medyanın daha sık ve herkes tarafından kullanılmaya başlamasıyla ev dekorasyonuna verilen önem de artmaya başladı. Sosyal medyalar da sosyal ve günlük hayatının paylaşılmasının yanı sıra, ev içerisinde dekorasyon köşeleri oluşturup paylaşılması da popüler olmuştur.  Paylaşımların sınırı olmayan, farklı seçeneklerin bulunduğu bu ortamda, kendi tarzını bulup, evine uygun dekorasyonu düzenlemek daha zor hale gelmiştir. Toplumun bu ilgisini fark eden mobilya ve aksesuar firmaları ürün model ve seçeneklerini arttırmıştır. Yüksek takipçili Blogger’ların her gün yaptığı paylaşımları sayesinde pek çok modeli görme şansımız oluyor. Ancak bu kadar seçeneğin ve alışverişe yönlendirici paylaşımların olması, ev dekorasyonumuza uygun olmayan tercihler yaptırtabiliyor.

Yapılan yanlışların en başında fazla ve gereksiz aksesuar ve mobilya bulundurulması geliyor. Her gün yeni  modellerin çıkması ve popüler olması fazla alışveriş yapmaya yönlendirmektedir. Satın almış olduğunuz mobilya veya aksesuarlar tek başına güzel olsa da evinizdeki uyumu desteklemeyip üstüne kalabalık bir görüntüye sebebiyet veriyorsa yanlış bir seçimdir. Özellikle mobilyalar konusunda en gerekli ve kullanışlı kapsül parçalar seçilmelidir. Özel dekoratif bir köşe için kullanışlı bir dresuar çok yerinde bir seçim olacaktır. Aynı zamanda modası yıllar geçse de bitmeyen bir model istiyorsanız masif dresuarlar tam sizlere göre. Ancak fazla aksesuar ile süslemek, dresuarın asil havasını gölgeleyip, istenmeyen bir görüntüye sebebiyet verebilir. Yine aynı şekilde orta sehpa ve tv ünitesini fazla aksesuar ile renklendirmeye çalışmak, göz yorucu etki yaratabilir. Genel olarak yapılan yanlışlar gereğinden fazla mobilya ve aksesuar almaktan kaynaklanmaktadır.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu duvar kağıdının ve duvar boyasının rengidir. Bir kağıda resim çizdiğimizi düşünelim. Beyaz bir kağıda çok açık tonlarda kalem kullanarak çizim yaparsak, belirgin olmayan, güzelliği tam olarak ortaya çıkmayan bir resim elde etmiş oluruz. Mümkün olduğunca duvar rengi ile mobilyaların veya aksesuarların rengini zıt tonlarda tutmak, oluşturmuş olduğunuz dekoru daha net yansıtacaktır. Tarzınız ne olursa olsun, kalabalık gereksiz eşyadan uzak, kapsül parçalarla oluşturulan dekorasyon en doğru tercih olacaktır.

Yorumlar
Yorum Yap