Evinizi Geniş Gösterecek Dekorasyon Fikirleri

Evinizi Geniş Gösterecek Dekorasyon Fikirleri

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1147 Yayınlanma Tarihi 11 May 2020 Yorum: 0

Geniş odaları olan bir evde yaşamak pek çok kişinin hayalidir. Bu fikre katılmayıp oda genişliğini daha makul ölçülerde tutmak isteyen veya küçük evin sıcaklığını tercih edenlerde vardır elbet. Ancak pek çok insanın hemfikir olduğu bir konu vardır ki oda ferah, iç açıcı bir evde yaşamak. Yaşanılan eve girer girmez güvenli yuva sıcaklığını hissetmek istenir.  Ferah, özgür, koruyucu yuvayı, geniş odalara sahip evlere yansıtmak daha kolaydır. Dar alana sahip evde, doğru dekorasyon tercihleri yaparak istenilen bu özellikleri de ulaşmak mümkündür.  Geniş, ferah bir ev için, dekorasyonumuz da nelere dikkat etmeliyiz?

  Mobilya dekorasyonuna geçmeden önce, duvar ve parkede kullanılan rengi doğru seçmemiz gerekir. Beyaz, kırık beyaz, açık ton krem rengi gibi duvar boyaları tercih etmek, ferah ve geniş görünümde en önemli detaydır. Açık renk tonlarında parke de kullanarak bu uyumu tamamlayabilirsiniz. Duvar boyasında ve parke de açık renk kullanımı geniş bir ortam görünümü yaratmanın yanı sıra, mobilyalarınızı da daha belirgin ve güzel durmasını sağlayacaktır. Bunu temiz beyaz bir resim kağıdına çizim yapmak gibi düşünebiliriz. Açık ve temiz renk resim kağıdı kullanmak, çizilenleri daha belirgin gösterecektir.

 Ceviz renk dresuar, bu duvar boyası ve parkede, zıt renk tonu kullanımı sebebiyle dikkat çekici duracaktır. Masif dresuar ayrıca kendine öz desenleri ile doğayı hatırlatırken, ceviz rengi ile de ortama sıcaklık katmada büyük rol oynayacaktır.

 Ev de tv ünitesinin konumu ve büyüklüğü çok önemlidir. Tv ünitesinin karşısında koltuk takımının bulunması gerektiği için, aynı zamanda koltukların yerlerini de belirlemiş olursunuz. Derinliği az olan tv ünitesi  seçerek, odanın orta kısmını daha az kullanmış olursunuz. L koltuk takımı kullanılması son dönemlerde popüler olmakla beraber, az yer kaplamasıyla da oldukça popülerdir. Orta sehpa kullanmak yerine yan sehpa tercih etmeniz ortadaki alanı boş bırakacaktır. Yan sehpalar ihtiyaç durumunda hareket edebildiği ve az yer kaplar ve bu özelliği ile dar alana sahip evler için daha kullanışlı ve uygun olacaktır.

Aksesuar kullanımını mümkün olduğunca azaltmak gerekmektedir. Aksesuar ve tabloları kullanırken sade bir görselliğe sahip tercihler yaparak evinizi dekore edebilirsiniz.

 

Yorumlar
Yorum Yap