Evlerde Ayna Kullanımı

Evlerde Ayna Kullanımı

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1398 Yayınlanma Tarihi 18 Feb 2019 Yorum: 0

Günde birkaç kez kendimize baktığımız cam aksesuarların çok daha ötesinde anlamlar taşıyor. Evlerin görünümünü bir anda değiştirebilen dekoratif aynalar bazı mekanlarda aydınlık, bazı odalarda derinlik, bazılarında ise ferahlık katıyor. Ama kullanıldığı her yerde inanılmaz bir estetik çözüm olmayı hep başarıyor.

Peki, doğru ayna kullanımı nasıl olmalıdır, hangi odada ne çeşit ayna şık durmaktadır? Yazımızda bu soruların cevabını ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Dekoratif Ayna ile Farklı Odak Noktaları Yaratın

Dekoratif Ayna doğru yerde kullanılırsa odanızda inanılmaz bir derinlik oluşturabilir. Odaya girişlerde genellikle konsol üstünde kullanılan aynalar bu derinliği ve farklılığı yakalamanızı sağlayabilir. Konsolun yapısına göre değişiklik gösterebilen aynalar duvara monte edilebileceği gibi konsolla birleşik olarak da kullanılabilir. Konsol üstünde parçalı ve çoklu ayna da kullanılabilir fakat çok dağınık bir görüntü vereceği için fazla tavsiye etmiyoruz.

Salonlarda Nasıl Aynalar Kullanılmalı?

Evlerin salonları genel olarak en büyük kullanım alanı olan köşelerdir. İçinde gümüşlük, vitrin, TV ünitesi, oturma grubu gibi çok kalabalık unsurlar barındıran salonların büyük oranda aydınlığa ihtiyacı vardır. Kaliteli bir ayna ile salonda kullandığınız tüm eşyalar bir anda ışıldayabilir ve ben buradayım diyebilir. Ancak bunun için çok dikkatli tercih yapılmalıdır.

Yatak Odaları ve Ayna Alternatifleri

Yatak odaları evler için belki de en hassas tasarımın yapılması gereken yerlerdir. Çünkü yapılacak bir yanlışlık uyku ve dinlenme mekânı olana yatak odasındaki huzuru bozabilir. Çoğu kişinin yatak odası aynı zamanda gardırop olduğu için giyinme odasıdır. Bu sebeple yatak odalarında mutlaka ayna kullanmak gerekir. Kullanılacak olan aynanın yeri ve konumu çok önemlidir.

 

Doğru kullanım ile tam bir enerji kaynağı olurken yanlış yerde tercih edilmesi durumunda ortamın pozitif enerjisini soğuran bir negatif objeye dönüşebiliyor. O yüzden ayna bir yere yerleşmeden önce doğru yerini bulmak lazım.

Yorumlar
Yorum Yap