HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRAN KONSOLLAR

HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRAN KONSOLLAR

Yazar: TUĞBA CAN Okunma Sayısı: 1721 Yayınlanma Tarihi 13 Oct 2019 Yorum: 0


 Konsollar her evde görmeye aşına olduğumuz, farklı amaçlarla kullanılan oldukça işlevsel mobilyalardandır. Günümüzde yemek odası, salon, oturma odasın da kullanılan bu konsollar en az yemek masası kadar önemli bir parçadır.

Çekmeceli, raflı, dolaplı modelleri ile ev sahibinin kullanacağı amaca ve istediği görüntüye göre değişmektedir. Geniş antreli evlerde antrede de kullanılarak hem eşya depolama, hem de dekor olarak çok amaçlı kullanılabilir. Çekmece ve dolapları sayesinde, nereye konumlandıracağınızı bilmediğiniz bir çok eşyayı komodinlerin içerisinde muhafaza edebilirsiniz.


 Konsol satın almadan önce hangi amaca yönelik kullanılacağını belirlemeniz, doğru bir tercih yapmanız yardımcı olacaktır. Yemek odalarında kullanılan konsollar içerisine tabak takımları, çatal,bıçak, peçetelik vs. koyarak kullanabilirsiniz. Bu sebeple yemek masasına yakın yere konumlandırılması, tabakları kullanım aşamasında kolaylık sağlayacaktır.  Yemek masasına fazla yakın olması, çekmecelerin  ve dolap kapaklarının açılmasını engelleyebilir. Konsol ve yemek masası arasındaki mesafeyi ayarlarken, çekmece ve dolap kapaklarının açılıp, tabakların açılabilirliği düşünülerek hareket edilmelidir.

Görünüş olarak yemek masasıyla veya odadaki diğer mobilyalarla uyumu da diğer dikkat edilmesi gereken konulardan biri. Yemek masasıyla aynı ham madde ve renkte yapılması uyumu sağlayacağı gibi tamamen farklı renkte de kullanılması odanız da şıklık katabilir. Konsol üzerine duvara ayna konulması, odanızın daha ferah, geniş görünmesini sağlayacaktır. Televizyon ünitesi olarak kullanılan konsol modelleri de mevcuttur.  Konsolları, uygun konumlandırma ve uyumlu ev aksesuarları ile evinizin birçok yerinde kullanabilirsiniz.

Aksesuar olarak kişiliğinizi ve evinizin tarzını yansıtan ürünleri seçmeniz doğru bir tercih olacaktır. Konsolunuzun rengi siyah, beyaz veya ahşap renklerde ise renkli dekorasyon ürünleri kullanmanız evinize canlılık katacaktır.

Sevdiğiniz bir rengi evinize yansıtmak istiyorsanız,konsol  üzerinde kullanacağınız ev aksesuarlarında o rengi vurgulayabilirsiniz. Depolama alanın da oldukça faydası olan bu konsollar, dekorasyon ürünleri ile de odanızın en gözde yeri haline gelebilir.

Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap