İLKBAHAR EV DEKORASYONU

İLKBAHAR EV DEKORASYONU

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 963 Yayınlanma Tarihi 07 Apr 2020 Yorum: 0

  Doğa yeniden uyanmaya, kendini tazelemeye başladı.. Kuşlar daha canlı cıvıldıyor.. Ağaçlar renkli çiçekleriyle, toprak yemyeşil çimleriyle doğanın yeniden canlandığını müjdeliyor adeta. Gökyüzü masmavi yüzünü göstermeye başladı.  Bu hareketlilik bizlere; umudu, yeni güzel başlangıçları hatırlatıyor. Doğanın bu güzel enerjisinden ilham alarak evlerimizin de ruhunu canlandırabiliriz.

  Öncelikle bahar temizliği yaparak başlayabilirsiniz. Sadece toz alarak değil, şifonyer, komodin ve dolaplarınızın içlerini de temizlemek gerekir. Atılması gereken,  gereksiz eşyalar belirlenmeli, çekmece ve dolap içleri yeniden düzenlenmelidir.

Makyaj masanızın çekmecesini ve masa kısmının üzerindeki malzemelerinizi de bu bahar ayları için yeniden düzenlemek, daha hızlı hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Kış mevsiminden kalan soğuğa karşı koruyucu kremleri, artık daha az kullanacağınız koyu ton makyaj malzemelerini masa üzerinden kaldırarak, çekmecenizin arka taraflarına yerleştirebilirsiniz.

   Bahar demek, canlılık, renklilik, demektir. Genel olarak rutin giden hayatlarımızda da zaman zaman farklılık gerekmektedir. Doğanın da yaptığı gibi, ruhumuzu yeniden canlandırmak için bir takım değişiklikler yapmak bizlere iyi gelecektir. Yapacağımız değişikliklere, uzun vakit geçirdiğimiz yaşam alanlarımızdan başlayabiliriz. Tüm mobilyalarınızı değiştirmek istemeseniz dahi, evinizde yapacağınız küçük farklılıklar, hareketlilik katılabilir.

 Kış boyu kullanmış olduğunuz mobilyalar üzerinde, renkli aksesuarlar kullanılarak, yansıtmış olduğu enerjiyi tamamen değiştirilebilir. Tabi bu aksesuarlarda en önemli şey renkler. Yeşil, doğada çok görülen ve insanlar üzerinde olumlu hisler uyandıran bir renktir. Yeşili ve canlı çiçekleri andıran turuncu kırmızı tonlarını da kullanarak baharı evinizde yansıtabilirsiniz. Mutfak masasının üzerinde, güzel bir vazonun içine konulmuş bahar çiçekleri, mutfağınızın atmosferini değiştirecektir.

   Yemek masanızda, renkli peçete ve tabakları kullanarak, sofranıza da baharı getirebilirsiniz. Orta sehpanızın üzerine koyabileceğiniz, bahar kokulu mumlarla da dekorasyonunuzun konseptini tamamlayabilirsiniz.

  

Yorumlar
Yorum Yap