İÇ MEKANDA AHŞAP MOBİLYA

İÇ MEKANDA AHŞAP MOBİLYA

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1433 Yayınlanma Tarihi 09 Jun 2018 Yorum: 0

Ahşap, yaşam alanı için birçok insan tarafından en çok sevilen  ve tercih edilen malzemelerden biridir, varlığıyla bile evi hayata ve gerçek konforla doldurur. Tarihsel olarak, bu sıcak materyalin bir kişiye çok uzun bir süre eşlik ettiği ortaya çıkmıştır, bu nedenle içgüdüsel düzeyde doğal materyalleri çok doğal ve güvenli bir şey olarak algılamaktayız. Bugün sizin için kayıtsız bırakmayan güzel ahşap mobilyalardan oluşan bir seçki hazırladık.

Bugüne kadar, her sezon mobilya trendlerinin yenisi ortaya çıkıp ve belli bir zaman sonra izsiz ortadan kaybolmasına karşılık, ahşap mobilyalar hala konumundan taviz vermeden diğer malzemeler arasında liderliğini korumaya devam edegelmektedir. Tasarımcılar genellikle ahşap mobilya üzerine daha çok durmaktadırlar, zira sadece dış güzelliği ile büyülemekle kalmayıp, aynı zamanda çevre  dostu, uzun süre dayanıklı ve sağlam, üstelik herhangi bir tarza, iç dekorasyona kolay entegre edilebilecek, uyum sağlayabilecek kapasiteye sahiptir. İç dekoryasyonunuzun modası geçmemesini, “yaşlanmamasını” mı istiyorsunuz? O halde ağaçi ahşap ürünleri olmazsa olmazdır.

Bu arada, en yüksek kalitede mobilyaların yerel ağaç türlerinden yapıldığını biliyor muydunuz? Örneğin, Türkiye ikliminde daha çok meşe, kayın, ceviz ağaçları en iyi şekilde kendini gösterecektir. İspanya ve İtalya için kiraz ve ceviz mobilyalarıdır, ancak Almanya'da kayın en dayanıklı olacaktır. Dolayısıyla, bu malzemeden ahşap mobilya veya döşeme satın almayı planlarken, yapılmakta olduğu ağaç türlerine dikkat ettiğinizden emin olun. Ve ben size masif ürün alırken daha açık rengini almanızı öneririm, çünkü zamanla (özellikle doğrudan güneş ışığının etkisi altında) yüzey daha koyu ve daha derin hal alır. 

Yorumlar
Yorum Yap