MODERN EV DEKORASYONUNDA MASİF AHŞAP MOBİLYANIN YERİ

MODERN EV DEKORASYONUNDA MASİF AHŞAP MOBİLYANIN YERİ

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1719 Yayınlanma Tarihi 28 Jun 2018 Yorum: 0


Mobilyalar konfor ve rahatlığın yanı sıra insana kendi enerjisini verir. Son zamanlarda modern polimerik malzemeler kullanmaya yoğunlaştırdığımız için daha fazla hastalanmaya başladık. Dolayısıyla ahşabın sağlığımıza olumlu etkilerinden uzaklaşmaya neden olmuştur.

Bir Ağacın Anlata Anlata Bitiremediğimiz Cazibesi

Modern dünya, çoğunlukla plastik, alüminyum ve beton gibi teknolojik ve ruhsuz malzemelerle doludur. Gönül ister ki en azından evde rahat ve yatıştırıcı bir atmosferde dinlenmek, onları geleneksel ve doğaya içiçe bir yapıya dönüşsün.

İç mekanda orijinal bir "havalandırma", doğal ahşap temelinde ortaya çıkabilir. Sonuçta, ağaç sadece canlı ve sıcak değil, aynı zamanda önemli, çevre dostu bir malzemedir. Başka hiçbir şey, evi bu kadar güçlü bir doğal enerji ile dolduramaz.

Ağaç kendi içinde benzersizdir, deseni güzel, eşsiz ve çeşitlidir. En teknolojik olarak gelişmiş polimer, estetik özellikler için onunla yakından karşılaştırmaz. Tabi ki yapay olarak yıllık halkaların bir desenini yaratılabilir ama yine de yapay ve ölü malzeme olacak. Çocuk kitapları sayfalarında masalar, dolaplar, dolaplar, evin animasyonlu sakinleri olarak tasvir edilmiştir. Açıkçası, buradaki sır, ağacın kendisinde yatar, bu da antik çağlardan beri sıra dışı özelliklere atfedilmiştir.

Evde Doğal Ahşap

Tabii ki ağaç çok esnek bir malzemedir ve onu kullanarak herhangi bir çağın atmosferini ve ruhunu canlandırabilirsiniz. Ancak ahşap iç mekanın süslü olması gerekmez, üstelik basit ve hatta biraz kaba şekiller oldukça uygundur.

Bugün, özellikle kasıtlı olarak kaba nesneler, kendileri tarafından yapılmış gibi. Daha önce defo ve kalitesiz işin tezahürleri olarak düşünülen şey, yani: çatlaklar, düğümler, yontmalar, şimdi doğallığın ve özelliğin bir işaretidir. Bu nedenle, çok değerli hale geldi. Böceklerin yediği ağaç parçaları bile değişmeden kalmaya çalışır. Bu, yapay malzemelerin egemenliğinden sonra insanların doğal şeylere özlem duyması ve kaçırmak istememesi sayesinde gerçekleşir.

 

Yorumlar
Yorum Yap