VİNTAGE EV DEKORASYONU NASIL OLUŞTURULUR: 9 İPUCU

VİNTAGE EV DEKORASYONU NASIL OLUŞTURULUR: 9 İPUCU

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1954 Yayınlanma Tarihi 17 Aug 2018 Yorum: 0

Ev dekorasyonu oluşturmak, evi doğru ve gerekli eşyalar ile tamamlamanın yanı sıra evin görsel konforunu da oluşturmaktır. 

Vintage tarzın taraftarları bu açıdan şanslı - endüstriyel tasarım, onlara arzu edilen iç mekanın yaratılmasına izin veren birçok potansyel yol ve imkanları sunuyor.

Hedefe ulaşmak için birkaç basit kuralı uygulamak yeterlidir:


1. Renk terapisi

20. yüzyılın ilk yarısında mobilya tasarlayan tasarımcıların çoğu, yarattıkları ev dekorasyon tarzı için parlak, doygun renkler tercih ediyorlardı. Turkuaz, pembe, koyu renklerden oluşan bu kombinasyondan mükemmel bir sonuç elde edilir ve 1960-1970'lere işaret eder. Burada muhim olan, bu tarz bir paletin, beyaz özlü duvarları ortaya çıkarması için

 renklerin doğru bir şekilde yerleştilir ve vurgulanmasıdır.

 

2. Ayrıntılar

Bazen uygun tarzda yapılmış çeşitli dekor öğeleri satın almak için yeterli olacaktır. Oturma odasında açık bir raf veya yemek odası için birkaç sandalye süsleyecek retro otomobil koleksiyonu olabileceğini varsayalım.

 

3. Uzay geometrisi

Hacim ve boşlukları devreye sokarak bu tarzı yaratıcı hale getirebilirsiniz. Düz, dalgalı çizgiler ve dik açıları birleştirin. Bö tür işlem tarzı iç dokulu olmasını sağlayacaktır.

 

4. Doğal malzemeler

Doğayı “eve taşımaya” özen gösterin. İyi bir zemin kaplaması koymak yeterlidir. Model olarak, "Noel ağacı" nı seçiyoruz. Zira, 60'larda Fransa'da popülerlik kazanan bir parke detayı olmuştur.

 

5. Büyükanne Sandığı

Büyüklerimizden miras kalan aile eşyalarını gözden geçirirseniz, gerçek değerlere rastlamanız mümkündür.

 

6. Bit pazarları ve vintage pazarlarını ziyaret edin

Bazen bu merkanlarda çok az bütçeyle gerçekten değerli bir şey bulmak mümkündür. Bir kez girip de bulamazsanız, umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü her hafta yerel tüccarların koleksiyonları yenilenir.

 

7. Doğaçlama

Albero Home'un bir döşemeli veya minderli sandalyesi Vintage bir kumaşla kaplanabilir, vintage tarzına uygun komodin ve dresuarlar isteğe bağlı boyanabilmektedir. Özgün bir ev dekorasyonu için fikirleriniz varsa Albero Home’a başvurmanız yeterli.

 

8. Aydınlatma

Başucu masasında kırmızı bir abajur koymak ve mutfakta kozmik form bir lamba asmak,  boğuk ışık, tam olarak buna ihtiyacımız var.

 

9. Halılar

Oturma odası için basit bir desenle ve birkaç rengi birleşiminden oluşan bir desene sahip yuvarlak ya da dikdörtgen ince halı eçin ve vintage tarzı iç mekan hazırdır.

 

Yorumlar
Yorum Yap