Fildişi Tonu: İç Mekanda Kullanmak İçin 5 İpucu

Fildişi Tonu: İç Mekanda Kullanmak İçin 5 İpucu

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 703 Yayınlanma Tarihi 19 Nov 2018 Yorum: 0

Fildişi - tüm iç mekanlarda lüks görünen en zarif,en uyumlu renklerden biridir. Evin iç mekanlarının şıklığını ve lüksünü vurgulamak için bu rengin en iyi nasıl kullanılacağına dair sizler için faydalı bir seçim yaptık .

1.Küçük mekanlarda fildişi tonu kullanımı. 

Etkileyici boyutlara sahip olmayan odalar için, tasarımcılar sadece hafif tonları kullanmayı önerir. En küçük odayı bile, bu renk duvarlarını görsel olarak daha geniş ve aydınlık hale getirecektir. Oturma odalarında da oldukça uygun olacaktır.

Ancak, parlak detaylar eklemeniz gerektiğini unutmayın. Fildişi rengi evrenseldir,bronz, yaldız ve gümüş dahil olmak üzere hemen hemen her tonla yakışır. 

2.Fildişi rengi neredeyse tüm palet renklerle uyumludur, ancak en avantajlı olanı kahverengi ve siyah renklerin yanı sıra soluk yeşil, soluk mavi ve altın renk tonlarının yanında daha da belirgindir. Odanız müsaitse, duvarlardan biri kontrastlı bir renk ile, örneğin çikolata veya kestane ile ayırt edilebilir. Bu klasik bir kombinasyonundur tıpkı fildişi ve siyahın birleşimi gibi. 

3.Fildişi kumaşlar. 

Kabartmalı düz renkli perdeler ile yatak örtüsü rengi aynı tonda yaparsanız harika bir şekilde yatak odasını süsleyecektir. Oturma odasınada fildişi tonu perdeler uygun olur, ancak perdeler kontrast desenli olması ve döşeme mobilya veya zemin döşeme ile uyum sağması önemlidir . Odalar küçükse, ve odanın modern bir tarzı varsa, perdeler Roma perdeleriyle değiştirilebilir.

4.Fildişi tonu mobilya pastel tonlarda yapılan iç mekanlar için harika bir ek olacaktır. Kısıtlama yoktur, çünkü bir fildişi mobilyaları istediğiniz tarzda ve modelde olabilir.

5.Odaya yeşil, mavi, kahverengi tonları hakimse, fildişi tonu iç mekanın dekoru için ideal bir seçim olacaktır. Yastıklar, fotoğraf çerçeveleri, zarif vazolar, zarif figürler, şamdanlar, lüks görünecek!

Yorumlar
Yorum Yap