KIRMIZININ EV DEKORASYONUN DA KULLANIMI

Yazar: TUĞBA CAN Okunma Sayısı: 1287 Yayınlanma Tarihi 07 Sep 2019 Yorum: 0

                                            

  Renklerin insan zihninde çağrıştırdığı anlamları vardır. Duygu ve düşüncelerimizi yönlendirmede çok büyük bir etkendir. Kırmızı; enerjiyi, eyleme geçmeyi, arzuyu,  tutkuyu ifade eder. Yalnız, doğru yerlerde kullanılmadığı takdirde, kişide öfke saldırganlık eylemlerini de harekete geçirebilir.  Peki kırmızıyı nasıl, nerede kullanmalıyız ?

·         Evinizdeki aksesuarlarda kırmızıyı kullanmak son derece doğru bir karar olur. Özellikle bereketi, şansı çağrıştıran objelerde kullanırsanız, kırmızının dikkat çekici etkisiyle, gün içerisin de gözünüze daha çok çarpar ve bereketin, şansın sizinle olduğunu hatırlatır.

·         “Kırmızıyı çok seviyorum, odamın duvarlarının tamamını kırmızıya boyamak istiyorum.“  gibi bir düşünceniz var ise sakın bu hataya düşmeyin. Kırmızı duvarların arasında vakit geçirmek sizi sinirli, agresif ruh haline sokabilir.

·        Dresuarlar hangi renk olursa olsun, aksesuarlarla birlikte kişiliğinizi ve evinizin tarzını yansıtabileceğiniz çok kullanışlı mobilyalardandır. Kırmızı renk dresuarla, evinizde modern, hareketli bir alan yaratabilirsiniz. Alberohome’un birbirinden tarz dresuar modellerine göz atmanızı tavsiye ederim.

·         Kırmızı iştah açan bir renktir. Fark ettiyseniz yiyecek ambalajlarında bu sebeple sıklıkla kullanılır. Mutfak dolaplarınızın bir kısmında, yemek odalarınız da kırmızıyı kullanabilirsiniz.

·         Kırmızı net kararlar vermenize,  kendinden emin tavırlar sergilemenize yardımcı olur. Yaratıcılığınızı arttırır, harekete geçmenizi  sağlar.
Çalışma masanız da kırmızı obje bulundurmanız size fayda sağlayacaktır.

                                                                                                                      

 

 

 

 

 

Yorumlar
Yorum Yap