Kolaylıkla evi dekore etmek

Kolaylıkla evi dekore etmek

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1421 Yayınlanma Tarihi 16 Mar 2019 Yorum: 0

İnsanlar yaşam alanını kendilerine göre dizayn etmek istiyorlar. Çünkü etrafındaki her şeyi sevdikleri şekilde dizmek onlara pozitif enerji verir. Yaşadığınız ortamlar arasında en fazla vakit geçirdiğiniz yer tabii ki evinizdir. Evinizi düzenlerken dikkat etmeniz gereken şeyler vardır.  Ev dekorasyonu önemli bir husustur. Çünkü evi daha kullanışlı ve daha da güzel yapacak hususlar vardır.

Öncelikle evin duvarlarından başlamalısınız. Evinizin duvarlarını evinizin büyüklüğüne göre seçmeniz sizin için avantajlı olacaktır. Çünkü açık renk duvarlar odaları daha ferah gösterdiği gibi kapalı renk duvarlarda odayı daha basık göstermektedir. Eğer eviniz küçükse duvar boyalarını beyaz, bej gibi tonlarda seçmelisiniz. Eviniz büyük ise istediğiniz pastel tonlar ile duvarları boyayarak sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Son zamanlarda daha fazla kullanılmaya başlayan duvar kâğıtları ile, duvarlarınızı kaplaya da bilirsiniz. Örneğin bej rengi boyamış olduğunuz duvarın karşısındaki duvarı da içerisinde bej desenleri olan farklı bir duvar kağıdı ile kaplarsanız, çok daha modern bir görüntü elde etmiş olursunuz. 


Ev dekorasyonu
 yaparken tüm odaları tek tek ele almak gerekir. Çünkü her oda istediğiniz farklı bir konsepte olabilir. Daha fazla vakit geçireceğiniz oda, salondur. Salonda dikkat edilmesi gereken husus seçilen mobilyaların çok büyük ya da çok küçük olmamasıdır. Aynı zamanda duvar renkleri ve diğer mobilyalar bir bütün gibi gözükebilmeli, uyumlu olmalıdır. Bu nedenle salonunuzu iyi tanımalısınız. Koltuk boyutlarınızı çok büyük seçip, kullanım alanınızı küçült memeli, çok küçük seçip rahatlığınızı bozmamalısınız. Ev dekorasyonları ile ilgili ipuçlarından bahseden yayınlar ve internet siteleri piyasada mevcuttur. Siz dekorasyon ile ilgili fikir sahibi değilseniz, bu kaynakları okuyarak bilgi sahibi olabilir, son dönem ev mobilyaları ve trendleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Unutmayın, eviniz sizin zevkinizdir.  Evinizin tarzını siz belirleyin!

Yorumlar
Yorum Yap