KOMODİN KULLANIM TAVSİYELERİ

KOMODİN KULLANIM TAVSİYELERİ

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1528 Yayınlanma Tarihi 23 May 2020 Yorum: 0


Komodinler,  yatak odalarının vazgeçilmez parçalarıdır. Şifonyerler gibi oda içerisinde çok yer kaplamamalarına rağmen, çok daha kullanışlı etkiye sahiptir.  Yatak başucunda olan komodinler,  fazla yükseklikte olmayıp, yataktayken kolay erişilebilir olması, kişiye pek çok konuda kolaylık sağlamaktadır. Telefonunuzu, alarm saatinizi su bardağınızı vs. komodin üzerine bırakarak, yataktan kalkmadan erişebilirsiniz. Çekmeceli olması sayesinde de diğer pek çok önemli eşyalarınızı da burada muhafaza edebilirsiniz.

Yatak odalarının en ufak mobilyası olan komodinler, ev içerisinde pek çok alanda da kullanıma uygundur.  Günümüzde pek çok insan balkon ve teraslarını camekanla kaplatıp, daha aktif yaşam alanına dönüştürmektedir. Alana uygun ölçülerde oturma grubu ile yeni bir odaya dönüştürülen balkonlara,  yine aynı şekilde az yer kaplayan, kolaylıkla yer değiştirilebilen mini masa görevi gören bir mobilya gereklidir. Yan sehpa ve komodin aranan özelliklere sahip mobilyalardır. Ancak komodin çekmeceli olmasıyla kullanışlılığı arttırırken, aynı zamanda görüntüsü ile de balkonunuza daha sıcak bir görüntü kazandıracaktır. Küçük led aydınlatmalarla balkonunuzda bu sıcak görüntüyü arttırabilirsiniz.

  Oturma odanız da kendiniz için mini bir oturma köşesi oluşturabilirsiniz.  Eviniz dar bir alana sahip ise cam kenarında tekli bir koltuk, yanında komodin sizin için yeterli olacaktır. Kitap okurken çay ve kahvenizi koyabilir, çekmecelerini de kitap ve küçük not defterlerinizi koyarak değere bilirsiniz. Bu okuma köşesine komodin üzerine koyacağınız küçük bir aksesuar renk ve hareketlilik katacaktır.

  Oturma odası ve salonlar da yan sehpa kullanımı oldukça yaygındır. Orta sehpanın aksine daha rahat hareket ettirilebilir. Yan sehpalardan farklı olarak çekmeceleri olan komodinler oturma odası ve salonlarda kullanılabilir. Televizyon kumandası, dergiler gibi kolay erişilmek istenen eşyalar komodinin çekmecesine konulabilir.

   Komodinin yapımında kullanılan ürünün kalitesi, uzun yıllar çok fonksiyonlu kullanılabilmesi için önemlidir. Ahşap malzemeden yapılmış ürün hem kalite açısından hem de görünüş açısından doğru bir tercih olacaktır. Ancak ahşap ürün kullanırken dikkat edilmesi gereken bir detay vardır. Komodini kullanırken nemli ortam ve cisimlerden uzak tutulmazsa, zamanla kabarma, iz görünecektir. Bardak altlığı gibi koruyucu önlemler alarak kullanmanız daha doğru olacaktır.

Yorumlar
Yorum Yap