Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1065 Yayınlanma Tarihi 11 May 2020 Yorum: 0

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu


Ev dekorasyonları son derece önemli. Yaşam alanının her zaman aynı olması her daim sıkıcıdır. Bazen de odanın büyüklüğüne göre hareket etmek ve bu durumu referans alarak dekorasyonu tamamlamak lazım. Özellikle küçük oturma odası dekorasyonu konusunda uzmanlar kulak vermek şart. Böylelikle mekanı çok daha iyi bir hale getirmek zor olmayacak.


Televizyon Küçük Olmalı


Mutlaka küçük oturma odası dekorasyonu için büyük olmayan bir TV seçilmeli. Piyasada yer alan farklı markaların içinden seçim yapın. Ekran büyüklüğünün iki katı kadar uzaklıktan izleme yapmak mümkündür. Buna göre hareket edin. Küçük olması aynı zamanda işlevsellik demektir. Eğer odanın boyutları izin veriyorsa altına bir sehpa alınabilir. Ancak genel olarak tavsiye edilen şey televizyonun başarılı bir biçimde duvara monte edilmesidir. Birden çok parçaya sahip olan ünitelerden kaçınmalısınız. Hem ince hem de çok büyük olmayan tek bir parça sehpa yeterlidir. Hatta bu olmadan da dekorasyona imza atılır.


L Tipi Oturma Grubu İdeal


Küçük oturma odası dekorasyonu yaparken en çok dikkat edilecek olan konuların başında oturma grubu gelmekte. Bunun için piyasada her ne kadar birçok değişik ürün söz konusu olsa da, bunların içinde L tipi olanların ideal olduklarını söyleyelim. Çünkü çok yer kaplamaz. Bir bütünlüğe sahiptir. Hemen bunu televizyonun karşısına koymak gerekir. Böylelikle oda içinde hem şık bir görünüme sahip olur hem de işlevselliği sayesinde çok kullanışlıdır. Bunun yanı sıra bir tane ikili koltuk ve iki tane tekli koltuk da kullanılabilir. Bunların yine L şeklinde ya da U olarak dizilmesi tavsiye edilir.


Küçük Bir Sehpa ve Kitap Rafı


Küçük oturma odası dekorasyonu içinde hem sehpa hem de kitap rafları çok büyük bir öneme sahiptir. Sehpa her evde olmazsa olmaz eşyaların içinde ilk sırada yer alır. Eğer TV ünitesi varsa buna gerek yoktur. Aksi halde ise şık bir ürün her daim dekorasyonu tamamlar. Bu noktada dikkat edilecek olan en temel unsur ise işlevsel olmasıdır. Yani salt süs yerine, aynı zamanda kullanım kolaylığını sunması mantıklıdır. 

Kitap rafı ise kesinlikle küçük oturma odasına bir zenginlik katar. En az bir raf olması gerekir. İki ya da üç raf da tercih edilebilir. Televizyonun olduğu duvarın üst tarafına bunları çakabilirsiniz. Böylelikle çok şık duracaktır.


Minik Masa İş Görecektir


Küçük oturma odası dekorasyonu yaparken özellikle masa konusunun ne olacağı kadınların en fazla sorduğu şeylerin başında geliyor. Buna göre çok küçük ve hatta iki kişilik bir masa yeterlidir. Televizyonun an tarafına koyabilirsiniz. Elbette görüş açısını etkilememelidir. Bundan dolayı L tipi oturma grubunun hemen arkası da olabilir. Böylelikle son derece şık bir görünüm ortaya çıkar. 

Yorumlar
Yorum Yap