LEZİZ MASALAR

LEZİZ MASALAR

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1484 Yayınlanma Tarihi 29 Apr 2019 Yorum: 0

Evlerimizin vazgeçilmezi yemek masaları için en güzel tercihleri yapmak isteriz. Misafirlerimizi ya da en güzel yemeklerimizi yediğimiz masalar hayatımızın önemli noktasıdır. Yemek masaları salona, mutfaklara ya da yemek odalarına konumlandırılabilir. Burada tercih kullanılacak alana göre yapılmalıdır. Alanın genişliği, renkleri düşünülerek hareket edilmelidir.

Boş alanları en iyi şekilde değerlendirmeye yardımcı olan masalar için, kullanıldığı alandaki mobilya ya da malzemeler de oldukça önemlidir. Salona koyacağımız yemek masası için tercih yaparken eğer salon mobilyası ahşap ise buna göre tercih yapılması gerekir.  Yemek masaları tek başına bir anlam ifade etmez. Bu yüzden masa tamamlayıcısı sandalyelerin seçimi yapılırken de bu kıstaslara önem verilmelidir. Buna göre bir takım oluşturmak gerekir.

Yemek masalarını seçerken bir diğer önemli nokta masanın ham maddesinin ne olduğudur. Sağlığa zararsız, çizilmez, doğal bir masa seçmek her zaman yararınıza olacaktır. Ayrıca doğal masalar evinize şıklık katar. Masalar hem göze hem de ihtiyaca cevap verebilmelidir. Aksi taktirde içinizi ısıtmayacak bir eşyayı kullanmak istemeyebilirsiniz. Yemek masası alırken, yemek yenileceğinden daha doğal, sade ve rustik masaları tercih edebilirsiniz. 

Yorumlar
Yorum Yap