MAKYAJ MASASI

MAKYAJ MASASI

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1831 Yayınlanma Tarihi 23 Dec 2019 Yorum: 0


Makyaj masaları kadınların en çok değer verdiği alanların başındadır. Kadınlar masa karşısında bakım yapıp, güzelliklerini daha da ortaya çıkarırlar. Bakımlı bir kadın kendini daha özgüvenli ve  özel hisseder. Dolayısıyla
makyaj masası karşısında geçirilen kısa bir zaman dilimi, tüm gün etkisini göstermektedir. Bu sebeple bu alana mümkün olduğunca özen göstermeliyiz.

  Günümüzde hemen hemen her kadın makyaj yapmaktadır. Yapılan araştırmalara göre kadınlar, erkekler için değil, hemcinsleri için makyaj yaptığı söyleniyor. Ben sadece kendim için makyaj yapıyorum diyen bir kesim vardır birde. Makyaj kişinin kendisine mi yoksa, etrafındaki kişilere mi makyaj yaptığı tartışılır, ancak makyajın meditasyon veya bir hobi gibi kişiye kendini iyi hissettirdiği konusunda herkes hemfikirdir.

  Kadınların yapmış olduğu makyaj kendini özel hissettirdiği gibi, makyaj masasının gösterişli tasarımı da kişiye kendini daha değerli hissettirmesini sağlayacaktır.
Makyaj masanızın beyaz gibi açık bir renk olması, makyaj malzemelerinizin daha belirgin bir şekilde gösterecektir. Beyaz renge alternatif olarak açık bir pembe tonu da kullanılabilir. Açık renk kullanılan masada toz veya dökülen malzemeler hemen belli olacaktır. Ancak bu durum dezavantaj değil aksine sürekli masanızı silme eylemine götürecektir. Kişinin bakım yaptığı alanın muhakkak sık sık temizlenmesi gerekmektedir.

   Makyaj masasının düzeni de bir diğer önemli detaydır. Rujlarınız, göz ve dudak kalemleriniz için ayrı ayrı makyaj kutuları kullanmanız daha düzenli bir görünüm oluşturacaktır. Bu şekilde aradığınızı daha hızlı bulup zaman kazanmış olursunuz.

Makyaj masanıza uyumlu puf veya sandalye kullanarak odanızda şık bir alan oluşturabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap