MASİF AHŞAP MASANIN BAKIMI

MASİF AHŞAP MASANIN BAKIMI

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 756 Yayınlanma Tarihi 13 May 2019 Yorum: 0

Masif Ahşap Masa Sıcak Ortamlarda Zarar Görür mü?
Birçok üründe olduğu gibi ağaç masalarında direkt sıcaklık teması ile maruz bırakmamak gerekiyor. Sıcak tava benzeri malzemeler masanızın üzerinde iz yapabilir, mümkün olduğunca altlık kullanmaya özen gösterin.Sıcaklık ile ilgili bir diğer önemli konu ahşap masa petek benzeri ısı kaynakları yakınında da bulundurulmaması gerekiyor.  Ağaç canlı bir malzeme olduğundan sıcaklık farklarında masanızda büzülmeler meydana gelebilir. Aynı şekilde direkt güneş ışığından da kaçınmak gerekiyor. Tozluysa mobilyanız temizliği hafif bir nemli bezle yapılır. Mobilyalar hassastır ve özel ilgi isterler, o yüzden uzun süre kullanmak istiyorsanız bütün yukardıki dikkat edilmesi gerekenleri yapılması gerekiyor. 
Birde uzun süreli su ile temastan kaçınmalı.  Her ne kadar geçirimsiz solüsyon uygulaması yapsak bu koruma kısa süreli su dökülmelerinde koruyuculuk sağlıyor. Uzun süreli (2-4 dk.) sıvı temaslarında ağaç gözeneklerinden masanıza işleyebilir.
En sık karşılaşılan hata su bardağı, yemek tabaklarının masanın üzerinde bırakılması. Bu durumlarda yemek esnasında masanızı şeffaf veya kumaş örtü ile kullanabilir yada dekoratif ahşap bardak ve tabak altlıkları kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap