MASİF MOBİLYA

MASİF MOBİLYA

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1476 Yayınlanma Tarihi 16 Apr 2020 Yorum: 0

 

Yaşadığımız alanda kullanmış olduğumuz  mobilyaların tasarımları çok önemlidir. Evimize, ofimize uyumlu olan tasarımları seçeriz. Seçmiş olduğumuz modeller ister istemez, karakterimizi, zevkimizi yansıtır. Gösterişli veya minimal tarz dekorasyon seçimi yapan kişilerin,  birbirinden çok farklı dekorasyon zevki olsa da, ortak noktada buluştukları bir konu vardır.  Kaliteli duruşu olan mobilyaları seçmek her tarzın önceliğidir.  Masif ahşap kullanılarak yapılan mobilyalar, kalitesini en belirgin şekilde gösteren mobilyalardır.

    
Tvünitesi, orta sehpa, yemek masaları gibi pek çok mobilyada masif ahşap tercih edilir. Ağacın en doğal, en saf halidir. Kendine has rengi, dokusu vardır. Kullanmış olduğunuz masif sehpanın deseni,  sadece ona aittir. Bu özelliği ile de benzersiz bir mobilyaya sahip olmuş olursunuz. Ayrıca oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür.  Kaliteye öncelik verenler için masif ahşap ideal seçimdir. Birçok kişinin evinde bulunan masif mobilyaların kullanımı, gün geçtikçe daha da artmaktadır. Peki çok yaygın kullanılan masif ahşabın kullanılmasında nelere dikkat etmeliyiz?

·         Örneğin; ahşap bir yan sehpanızı, altı ıslak bardağınız ile direk temas ettirmemelisiniz. Başta ıslaklık zarar vermiyormuş gibi gözükse de 5 dakika gibi kısa bir süre sonra gözeneklerinden içeriye işlenebilir. Su ve nemden uzak tutmak için barda altlıkları kullanılabilir. Temizliği yapılırken de hassas davranılmalı, direk ıslak bez yerine, hafif nemli bez ile silinmelidir.

·         Birçok üründe olduğu gibi masif ahşap bir mobilyayı da direk sıcak ile temas ettirmekten kaçınmalıyız. Yemek masanızda sıcak tava ve tabağı altlık kullanarak servis etmelisiniz. Bu yemek masanızdaki sunumunuzu da daha şık gösterecektir.

·         Ahşap masif dayanıklı ve uzun ömürlü olsa da sert darbelerden sakınılmalıdır.  Darbeler doğrultusunda çizik ve ezikler oluşmaması için daha dikkatli davranılmaya çalışılmalıdır.

Masif ahşap ürünlerde köknar, çam, ladin gibi ağaçlar kullanılmaktadır. Bu malzemenin ömrü 200 sene civarıdır. Minimalizim yaşam felsefesini evine de yansıtan ev sahipleri mümkün olduğunca az ve uzun ömürlü mobilya tercih etmektedir. Masif ahşap her tarza hitap eden kalite ve dayanıklılığa sahiptir.

Yorumlar
Yorum Yap