MİNİMALİST EV DEKORASYONU

MİNİMALİST EV DEKORASYONU

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1397 Yayınlanma Tarihi 07 Feb 2020 Yorum: 0

                

   Minimalist evdekorasyonu, ev içerisinde yaşamı devam ettirebilmek için başlıca eşyalarıbulundurmayı hedefler. Evi dekorasyon seçimleri yapılırken göz yorucu ve kafakarıştırıcı eşyalardan uzak durarak, sadeliğin içindeki güzelliklere odaklanmaamacıyla hareket edilir. Minimalizim 1960’lı yıllarda bir sanat akımı olarakortaya çıkmıştır.


Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Minimalizim prensibine uygun döşenmiş bir odada, öncelikledüzen çok önemlidir. Her eşyanın yerinde olması, kalabalıktan uzakdurulmalıdır. Bunun için olmazsa olmaz parçalardan biri yatak odasındakullanacağınız şifonyer ve komodindir. Şifonyerin geniş çekmeceli raflarınaeşyalarınızı özenli bir şekilde koyduğunuzda, odanızda derli toplu bir görüntüolacaktır. Komodinlerinizin de baş ucunuz da bulunması sebebiyle,yatağınızdayken kolay ulaşabilir olmasını istediğiniz eşyalarınızıkoyabilirsiniz.Komidin,  şifoniyer, yatak, giysi dolabı gerekli olan temeleşyalar olduğu için, minimalist dekorasyonunuzda kullanmanızda sakınca yoktur.

  Minimalist ev aynızamanda geniş, ferah görünüme de ulaşmaya çalışır. Bunun için açık renk duvar kağıdıve iyi bir aydınlatma kullanılabilir. Salonunuzda kullanacağınız orta sehpa veyemek masası üzerine mümkün olduğunca aksesuar kullanmamak gerekmektedir. Evaksesuarları, oda içerisini kalabalık gösterir. Bu sebeple sadece gerekli temeleşyaları kullanmayı hedefleyen minimalist ev tarzına, fazla aksesuar kullanmakuygun olmayacaktır.


Minimalist Ev Dekorasyonunda Nasıl Mobilyalar Tercih Edilmelidir?


  Minimalizim için basitgeometrik şekillere sahip mobilyalar tercih edilmelidir. Yani çok köşeli fazlasüslü dekoratif görünen orta sehpa, yemek masasından uzak durup, kare vedikdörtgen forma sahip daha basit görünen mobilyalar seçilmelidir.Yuvarlak masa takımı da kullanmak, göz yormayan bir şekle sahip olduğu için kullanılmasıuygundur. Ayrıca dar bir odada yuvarlak masa takımı kullanılması, daha genişbir ortam oluşturmak için idealdir. Geniş ferah bir ortam minimalizmin, ulaşmakistediği en önemli detaylardan biridir.

   Açık renklerdenoluşan mobilya dekorasyonu kullanmak, sade ve geniş bir görünüm yansıtacaktır.Ev içerisinde basit görünüme sahip, fazla süslü olmayan aynalara da yer vermekortamı genişleterek, minimalist ev tarzına daha da yaklaştıracaktır.

Yorumlar
Yorum Yap