MOBİLYA SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

MOBİLYA SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1380 Yayınlanma Tarihi 26 Oct 2018 Yorum: 0


Dekorasyonun en temel ögesi olan mobilyalarınız tarzınızı ve ruhunuzu yansıtır. Peki tarzınızı en doğru şekilde yansıtmak için mobilya seçiminde nelere dikkat etmeliyiz? Yanlış mobilya tercihinden nasıl kaçınabilirsiniz?

İşte sizler için bu soruları cevapladık. Tarzınızı yansıtmalı

Yaşam alanlarınızda kendinizi özgür, rahat ve mutlu hissetmeniz çok önemli. Bu nedenle tercih edeceğiniz her mobilyada kendi tarzınıza uygun tercihler yapmanızda yarar var.
Vintage,modern,avangard, country gibi bir çok tarz mevcut bunlardan size en uygun olanı tercih ederek hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.


Kaliteli ve Uzun Ömürlü 

Uzun yıllar boyunca kullanılabilirliğini yitirmemesi için 1.sınıf malzemelerle üretilen kaliteli mobilyalar tercih edilmeli.  Özellikle 
el işçiliği 
 ile üretilen mobilyalar bunların başında geliyor.  Mobilyalarınız sürekli değiştirebileceğiniz eşyalar olmadığından bu noktaya çok dikkat edilmesi gerekiyor.


Evinizle Uyumlu

Evimizdeki eşyaların birbiri ile uyumlu olması hem göz yormazken hem de daha derli toplu görünmesini sağlar.   Kumaş,  renk ve cins olarak farklı olan olan mobilyalar bir karmaşaya neden olurken evinizde aradığımız bütünlüğün ve uyumun yakalanması zorlaşacaktır.


Rahat ve konforlu

Sürekli olarak kullanılacak mobilyalarda rahatlık ve konfor en dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir diğeri. Uzun vadede kullanacağınız mobilyaların rahat ve konforlu olmaması sağlık problemlerinden beraber getirirken aynı zamanda sizleri yeni mobilya arayışına sokarak zor durumda bırakacaktır.


Kullanışlı aynı zaman şık

Birden fazla özelliğe sahip olan örneğin açılır masa hem yerden tasarruf etmenizi sağlar hem de kalabalık misafir karşılamalarında büyük kurtarıcınız olur.  Fakat kullanışlı olmasının yanı sıra şık olması da çok önemli.


Kolay temizlenebilir 

Kolay temizlenmesi için daha soft renkler tercih edilebilir ama aynı zamanda elinizde bulunan temizleme ürünleriyle temizleyebileceğiniz, temizlerken zarar görmeyecek mobilyaların tercih edilmesi gerekiyor.

Yorumlar
Yorum Yap