MOBİLYALAR SAYESİNDE EVLERİNİZ DAHA GENİŞ VE DAHA FERAH

MOBİLYALAR SAYESİNDE EVLERİNİZ DAHA GENİŞ VE DAHA FERAH

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1392 Yayınlanma Tarihi 24 Oct 2018 Yorum: 0


Evinizi daha geniş ve ferah göstermek için çok büyük bir evinizin olmasına gerek olmadan tercih ettiğiniz mobilyalarla da istediğiniz o evi yaratmak mümkün.

Öncelikle zeminin ve duvarların rengini açık ve doğal renklerden yana kullanarak bir başlangıç yapılabilir.

Bu unsurlar evinizi daha aydınlık göstermek için attığınız ilk adım olacaktır. Sonrasında mobilya tercihi yaparken pastel, beyaz ve masif tonlarını kullanmak güzel bir fikir olabilir. Koyu ve sıcak renkler tercih ettiğinizde mobilyanızı yerleştirdiğiniz yerde çok keskin bir başlangıç ve bitiş sınırları belirleyip alanınızı daraltmış olabilirsiniz, ama daha soft tonlarda kullandığınız mobilyalarla çok yumuşak geçişler sağlayıp bir bütünlük elde etmiş olursunuz.

Evinizdeki mobilyalar sayesinde bu istediğiniz bütünlüğü elde etmek mümkün. Bu bütünlüğü elde ettiğinizde eviniz olduğundan daha büyük ve ferah gözükecektir. Doğru mobilya seçimiyle hayal ettiğiniz eve sahip olmak artık çok kolay hale geldi.

 

Boyut ve derinlik kazandırmak

Örneğin seçtiğiniz bir dekoratif ürün bile evinize derinlik ve boyut kazandırabilir.Aynanın derinlik ve boyut kazandırması özelliği günümüzde mobilyalarda sık sık yerini alıyor.


Dresuar - ayna takımı evinize derinlik katmak için kullanabileceğiniz en doğru dekoratif ürünlerden bir tanesi olabilir. Bu aşamada önemli olan şey evinizi daha büyük mobilyalarla dizayn etmek yerine, daha doğru ve uygun mobilya tercihlerinden yana yapmak olacaktır.

 

Renklerin uyumunu yakalamak..

Mobilyalarınızın birbiri içinde bir uyum yakalaması da daha geniş ve ferah bir ev için yapılabilecek bir diğer unsur.  Göz yoran keskin renklerden kaçınmak ise kullanabileceğiniz bir diğer etkili ipucu. Mobilyaların birbiriyle bir bütünlük sağlaması için ton sür ton yapmak çok doğru bir hamle olabilir.

Aynı renklerin farklı tonlarıyla yakalayacağınız bu uyum sayesinde kullanacağınız birkaç dekorasyon ürünüyle bile bütün evinizi baştan aşağı yenilemiş gibi olup bambaşka bir havaya bürünmesini sağlarsınız. Bir diğer dekorasyon önerisi olarak kitaplıklar söylenebilir. Yine aynı tonlarda tercih edeceğiniz bir kitaplık alandan tasarruf etmenizi sağlarken aynı zamanda aradığınız uyumu yakalamanızda büyük rol oynar.

 

Masif kullanmak

Doğal olması ve görünmesi de bir o kadar önemli..  Masalar ve orta sehpaların evinizin dekorasyonunda önemli rol oynadığını düşünerek kullanacağınız masif orta sehpa evinizdeki bütün hâkimiyeti sağlayacaktır.

El işçiliği ile üretilen, doğal ahşap görünümüne sahip mobilyalarda işinizi kolaylaştırabilir.  Böylece evinizde çok daha doğal ve sakin bir atmosfer yakalayarak daha ferah bir evinizin olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Yorumlar
Yorum Yap