Modern Retro Dekorasyonu

Modern Retro Dekorasyonu

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 930 Yayınlanma Tarihi 11 May 2020 Yorum: 0

Modern Retro Dekorasyonu


Geçmişten günümüze halen kullanılan ve birçok kişi tarafından tercih edilen ev dekorasyonları var. Özellikle eski trendi referans alan bu sistem retro olarak tanımlanıyor. Salt mekanlarda değil yaşam alanlarında da çok popüler. Bu tarzın elbette değişik türleri söz konusu. Bunların içinde modern retro dekorasyonu öne çıkıyor. Hem klasik hem de modern çizgilerin bir arada olduğu evler çok büyük bir ilgi görüyor.


Renk Seçimi Son Derece Önemli


Hem modern hem retro bir tarzın olmazsa olmazı renklerdir. 1950 yılından başlayarak 1980 senesine kadar devam eden bu kültürün içinde çok cırtlak, uç ve sıra dışı tonlar her daim dikkat çeker. Kırmızı, mor, turuncu, bordo, sarı, eflatun, yeşil bunlardan bazılarıdır. Tümünü ayrı ayrı değil tek bir yerde kullanmak çok ideal olacaktır.

Damalı Zeminler


Günümüzde artık çok sık karşımıza çıkmayan damalı zeminler, bundan 50 sene önce son derece popülerdi. Hem modern hem de retro tasarımı bir araya getirmek isteyen kişiler için damalı zemin harika bir seçim olacak. Bunun için mutfağın kullanımı gerekir. Çünkü salonda bunun genellikle gözü yorduğunu hatırlatmak lazım. Ancak modern bir mutfakta çok güzel duracağından şüpheniz olmasın.


Modern TV Retro Ünite


Modern retro dekorasyonu çerçevesinde her şeyin eski tip ve usul olması çok da mantıklı değil. Bundan dolayı özellikle televizyon konusunda günümüz değerlerini göz önünde bulundurmak lazım. Yani HD, LCD olanların içinden satın alma yapılmalıdır. Fakat retro tasarıma uygun bir biçimde sehpanın eski tarz olması her daim çok önemlidir. Genellikle eski dönemlerde kullanılmış olan örneklere baktığımız zaman biraz yüksek, kahverengi ve iki kapaklı dolap şeklindeki ürünlerin çok ideal olduğunu ifade edebiliriz. Buna göre hareket ettiğiniz zaman salona harika bir hava katabilir ve modernite ile klasik retro çizgileri bir araya getirebilirsiniz.


Klasik Varaklı Koltuklar


Modern retro dekorasyonu içinde oturma ünitelerinin farklı türleri söz konusu. Bunu iki farklı şekilde incelemek lazım. İlki, klasik şekilde ağaçtan yapılmış ve üst ile yan kısımlarında varaklar olan ürünler. Bunların halen çok popüler olduğunu ifade edelim. Bunun yanı sıra deri tarzı, değişik renklere sahip, uçuk tonlardaki kırlentleriyle dikkat çeken koltuklar da var. Bunların içinden başarılı bir seçim yaparak son derece şık olan bir işe imza atabilirsiniz.


Tablolar Tamamlayıcı Olacak


Modern retro dekorasyonu denildiği zaman tabloları unutmamak lazım. Yine birden çok rengin bir cümbüş şeklinde ifade edilmiş olduğu renkler büyük bir ilgi görür. Özellikle 1950 ve 1960 model arabaların görsellerinin yer aldığı resimler son derece idealdir. Dönemin popüler film ve müzik yıldızlarının tabloları da idealdir. Bunlara yarı modern bir hava katmak mümkündür. Çerçeve yerine kanvas tercihi her daim mantıklı olacaktır. 


Yorumlar
Yorum Yap