Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1224 Yayınlanma Tarihi 26 Mar 2020 Yorum: 0

Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri 

17. ve 18. Yüz yıların başlarından esinlenerek tasarlanmış olan klasik modeller, artık günümüzde oldukça kullanılmaya başlanılmış aynı zamanda oturma odası dekorasyonu fikirleri arasında da oldukça yer almıştır. Ancak genel olarak zaman geçirdiğimiz bir oturma odası, klasik modellerin yorucu tarafını taşırken aynı zamanda modaya hitap eden taraflarıyla nasıl dizayn edilebilir?


Ferah Ve Doğal Modeller 


Günümüzün neredeyse büyük bir bölümünü geçirdiğimiz oturma odası dekorasyon fikirleri olarak da oldukça araştırma yaparak geçirdiğimiz seçici olduğumuz özel alanlarımızdan biridir. Çağımızdaki pencere, yer ve tavan mimarilerine özgü çok da karamsar bir havaya bürümeyecek açık tonlarda salon modelleri seçmek tercihimiz olabilir. 

Bütün renklerin hitap edebileceği salonlarımız, küçük ve samimi ortamlar olabilirken aynı zamanda ferah ve doğal görünmesini de sağlayacak etkiler bırakmasını istediğimiz alanlarımızdan biridir. Bunun için salonunuzu küçük saksılar ve açık tonlu mobilyalarla süsleyerek, size özel bir alan yaratabilirsiniz. 


Sehpa Modelleriyle Sıcak Ve Samimi 


Oturma odası dekorasyon fikirleri arasında özellikle sehpa seçiminizde sıcak aynı zamanda samimi bir ortam oluşturabilirsiniz. Yüzyıllardır kullanılmakta olan sehpa, muhabbet ve sohbetin temel taşlarından biri olarak görülmüştür. Özellikle masif sehpa modelleri ve ahşap modellerle daha rahat bir ortam oluşturabilirsiniz. 

Cam ve mermer modeller seçmektense, tercihinizi ahşaptan yana kullanmanızı tavsiye eder, ahşabın enerji olarak daha yüksek ve yoğun olduğunu da vurgulamak isteriz. 


Küçük Dekorasyon Detayları 


Oturma takımlarınız, masa ve sehpa modellerinizi uyumlu aynı zamanda koyu ve açık tonları bir arada kullanabileceğiniz şekilde seçebilirsiniz. Oturma odası dekorasyon fikirlerinde, odanızı çok boğmayacak sizi ve misafirlerinizi huzursuz hissettirmeyecek renk tonlarına dikkat etmelisiniz. Zıt renklerin büyüleyici yanlarını kullanabilir, sarı tonlarına soğuk renk tonlarını örneğin mavi ve yeşil renklerini tercih edebilirsiniz. 


Tablo Ve Yemek Masası Uyumu 


Eğer yemek masanız oturma odasında yer alıyorsa, yemek masasının bulunduğu ortama uygun tablolar seçerek, odanın renklenmesini sağlayabilirsiniz. Verde Hierba ve Jardin masa takımları ile uyumlu bir salon dizayn ederek sevdiklerinizle güzel zaman geçirebilir, renk tonları ve tabloların büyülü atmosferini oluşturabilirsiniz. 

Tablolarınızı özellikle odanızdaki renklere göre seçmeniz çok daha etkili olacak, uyumlu ve sıcak bir ortam oluşturmanıza katkı sağlayacaktır. Albero home oturma odası takımları arasında örneğin çizgili bir model seçtiyseniz, duvardaki tablolarınızı düz ve pasif hareketli eserlerden seçmeniz daha şık görünmesini sağlayacaktır. Sitemiz üzerinden size özel modelleri inceleyerek, oturma odası dekorasyon fikirleri edinebilirsiniz. 


Doğanın Güzelliğini Oturma Odanıza Taşıyın


Deniz, orman ve gökyüzünün bin bir güzellikte olduğu doğanın bütün renklerini bulabileceğiniz Albero Home ile renklerin uyumlu dansını oturma odanıza taşıyabilirsiniz. Ahşapla yeşilin ve sarının uyumunu aynı zamanda kahve tonlarıyla krem tonlarının eşsiz ferahlığını hissedebileceğiniz modeller seçerek, yemek ve oturma odanızı yeniden dizayn edebilirsiniz. 


Yorumlar
Yorum Yap