SALON DEKORASYONUNDA KİTAPLIK

Yazar: TUĞBA CAN Okunma Sayısı: 1415 Yayınlanma Tarihi 17 Oct 2019 Yorum: 0

  Kitap sevenler için kitaplık evin en güzel, en anlamlı mobilyasıdır. Kitaplığın raflarındaki her kitap ile bir bağ kurmuştur okuyucu. Öğretmiş, duygulandırmış, şaşırtmış hatta yol gösteren dostları olmuştur onun için.  Her sayfası için, hayatımızdaki değerli olduğunu düşündüğümüz insanları dinler gibi vaktimizi, enerjimizi onlara harcarız. Bu sebeple kitaplığa dışarıdan bakıldığında sadece dizili kitaplar görülse de ev sahibi okur için, anıları, mazisi hatta geleceğin en güzel  temelleri durmaktadır.

  Salonunuz da kitaplık kullanarak çok hoş, anlamlı  bir dekor alanı yaratabilirsiniz. Evinize gelen misafirlerin muhakkak bu alan dikkatlerini çekecek ve kitaplardan sohbet açılacaktır.  Yapılan muhabbet sırasında, yeni bilgiler veren, farklı bakış açısıyla bakmayı gösteren insanlar her zaman dikkat çekerek dinlenmek istenir.

  Kitaplıktaki kitapları dizerken araların da belli bir düzen olması, aradığınız kitabı kolaylıkla bulabilmenizin yanı sıra salon dekorasyonunuz için de en doğrusu olacaktır. Kitaplık almadan önce elinizde ki kitapların boyutlarını düşünerek raf aralığını belirlemeniz, o yüksekliğe göre satın almanız işinizi kolaylaştıracaktır. 

 Kitapların yüksekliği  sizi kitaplara erişebilme konusunda zorlayabilir. Fazla yüksekliği olmayan bir kitaplık kullanmak isterseniz enine geniş, kare veya tv ünitesi olarak kullanılan modelleri seçebilirsiniz.

  Kitaplarınızın dizilimi dekorasyonunuzun diğer önemli ayrıntılarındandır. Kitap dizimi seçeneklerine bakacak olursak, çeşitlilik konusun da zengin, farklı tarz kitaplarınız var ise; psikoloji, fantastik, bilim kurgu, sağlık, tarih türlerine göre ayırabilirsiniz. Bu oluşturmuş olduğunuz düzen, aradığınız kitabı bulma konusunda işinizi kolaylaştıracaktır.

  Mavi, yeşil, turuncu kitapları ayrı ayrı kategorize edip, renklerine göre de ayırabilirsiniz. Türlerini, renklerini karışık olarak da kullanıp, boyutlarına göre bir ayrım yapabilir veya dikey ve yatay sekilde kendi araların da bir düzen oluşturulabilir.


Tv ünitesin de kullanılan dekoratif biblolar ve küçük minyatürleri kitaplığınızda da kullanabilirsiniz. Bu kitaplığınızı daha ilgi çekici hale getirirken, dekorasyonunuzu tamamlayacaktır.

Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap