SANDALYE NASIL OLMALIDIR

SANDALYE NASIL OLMALIDIR

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1357 Yayınlanma Tarihi 20 Jun 2019 Yorum: 0

  Evlerimizin vazgeçilmezi masalar ve sandalyeler. Hayatımızın her anında ihtiyaç duyduğumuz sandalyeler geçmişten günümüze gelmiş en büyük kolaylıklardan biridir. Kimi zaman koltuk takımlarının yanında kimi zaman yemek masaları için, çalışma masaları için, ofislerde karşımıza çıkan sandalyeler, yapılma şekilleri ve çeşitlilikleriyle tüm ihtiyaçları karşılıyor.

  Sandalye modellerinin en çok kullanılanı thonet sandalyedir. Sandalye alırken dikkat edilmesi gereken durumlar oluşabilmektedir. Hepimiz uzun ömürlü mobilya sahibi olmak isteriz. Bu şartları sağlayabilen sandalyelerin gerçek ahşap kullanılarak üretildiğinden emin olmamız gerekmektedir. Sandalyenin ayak kısımlarına bakarak ne kadar sağlam olduğunu anlayabiliriz. 

  Sandalyeler genellikle monte bir şekilde gönderilir. Oturak kısmında kullanılan kumaşın kalitesi çok önemlidir. Oturma kısmı ağırlık merkezi olduğundan daha çabuk deforme olabilmektedir. Ağaç ile uyumlu bir kumaş tercih edilmesi daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. 

  Sandalyeler tasarım olabilecekken sağlam olmasına da önem vermek gerekmektedir. Gün içinde dinlenmek, çalışmak gibi aktiviteler yaparken sandalye kullanırız ve rahat olmak isteriz. Sağlık açısından oturuş biçimimizin düzgün olması gerekir. Vücudumuz için en rahat olanı seçmeli ve oturacağımız konuma, kullanacağımız alana göre seçim yapmalıyız. 

Yorumlar
Yorum Yap