Sandalye Seçimi Nasıl Yapılır?

Sandalye Seçimi Nasıl Yapılır?

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1943 Yayınlanma Tarihi 11 Dec 2018 Yorum: 0

Günümüzde, sandalyesiz ev bulmak çok zor hatta sandalyesiz ev bulunmamaktadır. Sandalyeler evimizin her alanında kullanabileceğimiz,rahat komforlu ve evimize modelline göre şıklık katabilen mobilya ürünüdür. Önemli bir ev dekorasyonu mobilyası olduğundan dolayı kararsızlığın çok sık yaşanabildiği bir seçim süreci ortaya çıkarabiliyor.

Sandalye Modelleri Arasından Seçim Yapmak

Öncelikle evinizin dekoruna uygun model seçmeniz ve konforlu, sağlam olmasını dikkat edilmeli. Yapıldığı malzemeye göre sandalyeler : ahşap sandalye, plastik sandalye, hasır sandalye, metal sandalye modelleri olarak ayrılır. Bazı modellerde iki malzeme aynı anda kullanılabilir.


Ahşap Sandalye

Ahşap sandalyenin yeri uzundur. Eskiden malzeme çeşitliliği az ya da zor ulaşabilir olduğu için tahta, ahşap, odun vs malzemeler olduğu için insanlar bu malzemeden sandalye yapıyordu.

Eskiden halk yerde, soylular ise sandalye üzerinde ve masa başında yemek yemeleri çok normaldi. Sandalyeler adeta bir varlık göstergesiydi. Bu dönemde zanaatkarlar arasında da yarışlar başladı ve zenginlerin yemek masası için sanat eseri sandalyeler üretilmiştir.

Günümüzde ahşap ve el oyması sandalyeler günümüzde hala üretilmektedir.El emeği olduğu için maliyeti biraz fazladır.

Plastik Sandalye

Birçok alanda plastik sandalyeler kullanışlı olduğu için tercih ediliyor. Su, sıcaklık veya diğer dış etkenlerden kolay kolay etkilenmediği için ve temizliği kolay temizlenebilir olduğundan, dış mekanlarda kullanabilir açıdan çok kullanışlıdır.

Plastik modelleri modern bir model olduğu için modern tarzı evlere uyum sağlayacakdır.


Hasırlı Sandalye

Hasır malzemeden üretilen mobilya yani sandalye veya masa dış mekanlarda tercih edşlmelidir.

Doğal görünümlü ve sağlam malzeme olduğundan dolayı farklı bir çok fiyatta karşılaşabilirsiniz.

Metal Sandalye

Ağırlığı nedeniyle sorun yaratabilir. Kullanım sürecinde zorluk yaşanabileceği gibi yerinde oynadığında çıkardığı sesle de sizi rahatsız edebilir.

Yorumlar
Yorum Yap