TV SEHPASI/ÜNİTESİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

TV SEHPASI/ÜNİTESİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 2514 Yayınlanma Tarihi 29 Oct 2018 Yorum: 0


   Tv sehpası odanın başlıca dekorasyon ürünlerinden biri olup doğru tercih yapıldığında çok etkili ve başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Sürekli göz önünde olacak bir ürün olduğu için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktaları sizlerle paylaşmak istedik,

 

-             Öncelikle üniteyi yerleştireceğiniz alanın ölçülerini, odanın bütünüyle olan uyumunu bilmek gerekiyor. Büyük bir odada küçük bir ünite basit dururken, küçük bir odada da büyük bir ünite uyumu bozarak, karmaşık bir ortam oluşmasına neden olur.

 

   Çok amaçlı kullanım istiyorsanız, raflı ve çekmeceli üniteler tercih edebilirsiniz. Örneğin yerleştireceğiniz kitaplarla bir kitaplık

etkisi yaratırken, diğer aksesuarlarla ise şık bir dresuar görünümü elde edebilirsiniz.

 

-           Odaya klasik bir hava katmak için ceviz veya masif tv ünitesi tercih ederken, daha modern bir hava için parlak, beyaz tonlarında üniteleri tercih edilebilir.

 

 

-          Eğer alanınız yeterli değilse ünitenin üstündeki duvara tv’yi aparat ile monte edip ünitenizi bu şekilde kullanabilirsiniz.

 

-          Tv ünitesinin bulunduğu duvara farklı doğal taşlarla ya da duvar kağıtlarıyla kaplayabilirsiniz. Böylece hem iddialı hem de estetik bir görüntü yakalamış olursunuz.

Yorumlar
Yorum Yap