TV ÜNİTESİ SEÇİMİ VE DEKORU

TV ÜNİTESİ SEÇİMİ VE DEKORU

Yazar: TUĞBA CAN Okunma Sayısı: 1354 Yayınlanma Tarihi 27 Oct 2019 Yorum: 0

 
Tv ünitelerinin bulunduğu yer salon ve oturma odalarının en çok dikkat çeken alanlarıdır. Sadece ilk girişte değil, oda içerisinde vakit geçirdiğimiz müddetçe tv ünitesinin bulunduğu yer ile uzun süre göz teması kurarız.

 Televizyonda izlediklerimiz bizim duygu, düşünce ve davranışlarımızı nasıl etkiliyorsa, aynı şekilde uzun süre baktığımız eşya ve objelerde biz fark etmiyor olsak bile bizi oldukça etkiliyor. Bizler başka şeylere odaklanıyor olsak dahi, bilinçaltımız özellikle uzun müddet göz teması kurduğumuz şeyleri, yorumluyarak kodluyor. Bu yüzden bu alanı kendimizi iyi hissettirecek, güzel olumlu şeyleri hatırlatacak aksesuarlarla dekore edebilirsiniz.

  Öncelikle televizyonunuzun ölçülerini alıp, bu ölçülere dikkat ederek bir tv ünitesi seçmelisiniz. Daha sonra hangi amaç ile kullanacağınızı belirlemelisiniz. Tv üniteleri dekorasyon ürünü olarak kullanılmasının dışında, oldukça işlevsel bir mobilyadır.  Çekmeceli, küçük dolapları olan bir tv ünitesi seçmeniz, nereye koyacağınızı bilmediğiniz bilmediğiniz bir çok eşyalarınızı saklama yeri olarak kullanabilmenizi sağlayacaktır. Salonunuzda küçük bir kitaplık oluşturmak gibi bir düşünceniz var ise, raflı tv üniteleri tercih ederek kitaplarınızı bu alanda sergileyebilirsisniz.

  Tv ünitenizin rengi diğer mobilyalarınızla uyumlu olacak şekilde seçilmesi şık bir görünüş sağlayacaktır. Renk uyumunu aynı renkleri kullanarak sağlayabilmenizin yanı sıra, daha canlı, diğer mobilyalarınızdan daha farklı bir renk kullanarak da, zıt renklerin uyumunu tercih edebilirsiniz.

  Tv ünitesinin ön kısmı salonun veya oturma odasının hangi duvarına çevirili olduğu, bir başka dikkat edilmesi gereken konudur. Fazla ışık alan yöne televizyonunuzu yerleştirmeniz, ekranına ışık yansıması, dolayısıyla izlediklerinizi net görememe ile sonuçlanacaktır. Tv ünitenizi pencerenizden giren ışığın az olduğu duvarı arkasına alacak şekilde yerleştirmeniz, net görme kalitenizi arttıracaktır.

 Tv ünitesi en çok bakılan olduğu için, orada kullanılan dekoratif objeler, en çok dikkat çeken aksesuarlar olacaktır. Kitap ve dergiler ile birlikte küçük dekoratif objeler kullanılarak renk katılabilir. Bereketin, huzurun sembolü olduğunu düşündüğünüz, size kendinizi daha şanslı hissettirecek, olumlu şeyleri çağrıştıran aksesuarları kullanmak, doğru bir tercih olacaktır. Bu zamanla evinizin ve kendinizin ruhunu güzelleştirecektir.

 

Yorumlar
Yorum Yap