Ucuz Dekorasyon Fikirleri

Ucuz Dekorasyon Fikirleri

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1051 Yayınlanma Tarihi 11 May 2020 Yorum: 0

Ucuz Dekorasyon Fikirleri


Dekorasyon birçok kişi için son derece pahalı bir işlem olarak tanımlanır. Özellikle ev içinde yapılacak olan kapsamlı bir değişiklik maddi anlamda sıkıntıya düşmenize neden olabilir. Bundan dolayı ucuz dekorasyon fikirleri sayesinde hem yüksek miktarlı para ödeme zorunda kalmazsınız hem de yaşam alanınızdaki monotonluktan kurtulmuş olursunuz.


Taze Çiçek Önemli


Ucuz dekorasyon fikirleri arasında taze çiçek kullanımı her daim öne çıkıyor. Bir çiçeğin evi değiştirmesi mümkündür. Üsteli bunu çok yüksek maliyetler olmadan hemen gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapılacak olan şey ise basit. Hemen taze, güzel kokulu ve her şeyden önemlisi renkli çiçekler almak. Bunları şık bir vazonun içine koyduktan sonra salona yerleştirmek mantıklı olacak. Böylelikle hem mekanın güzel kokmasını sağlayacak hem de odaya çok zengin bir görüntü katacak. Bu noktada yeşil yaprakların öne çıktığı aranjmanları unutmamak lazım.


Kırlent Kullanımı Çok Yaygın


Ucuz dekorasyon fikirleri denildiği zaman akla gelen ilk şey kırlentlerdir. Bu konuda ülkemiz tam olarak bir cennet. Çünkü kumaşın çok değişik türlerinin üretilmesi gibi bir durum söz konusu. Bunun yanı sıra renk konusunda hiçbir sıkıntı yok. İstenilen tüm renkleri bulabilirsiniz. İster bunları hazır bir biçimde satın alın ya da evinizde bizzat kendiniz dikin. Daha sonra başta salon olmak üzere farklı odaların içine koymak mantıklı olacaktır. Bir renk cümbüşünün olması ilgi çeker.


Eski Eşyaları Kullanabilirsiniz


Zaman zaman evde kullanılmayan eşyaları atan kişiler, aslında çok büyük bir hata yaptıklarını sonradan anlıyorlar. Çünkü günümüzdeki en moda trendlerden birisi eski olan materyal ya da eşyaların elden geçirilerek kullanımıdır. Bunun için eşyanın türüne göre ilk olarak onu boyamak gerekir. Konumlandırılacak olan yerin rengiyle tam bir uyum göstermesi esastır. Daha sonra bir miktar cila sürmek yeterlidir. Ardından bunu, ev içinde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Böylelikle masraf etmemiş olursunuz. Paranız cebinizde kalır.


Mobilyaları Boyamak Mümkün


Ucuz dekorasyon fikirleri ile evinize çok farklı bir hava katabilmek için mobilya boyama işlemlerini de yerine getirmek son derece mantıklı. Seçilecek olan renk bu konuda çok önemli. Özellikle sıra dışı olan tonlar büyük bir fark yaratır. Diyelim ki evde yer alan masa ve sandalyeler artık eskidi. Hem boy hem de cila konusunda sıkıntılar söz konusu. Böyle hallerde uçuk olan renkleri tercih edin. Üstelik tek bir renk kullanmak her daim akıllıca bir seçim olacaktır. Yani masa ve sandalyeler farklı olsun. Mavi, kırmızı, sarı ve yeşil gibi renkler her daim tavsiye edilir. 

Böylelikle ortaya son derece otantik olan bir görünüm çıkar. Özellikle retro seven kişiler için ideal bir tasarımdır. Bunun yanı sıra hiçbir şekilde çok büyük bir masraf demek değildir. Bundan dolayı tavsiye edilen bir yöntemdir.

Yorumlar
Yorum Yap