YAZ RENKLERİ İLE EV DEKORASYONU

YAZ RENKLERİ İLE EV DEKORASYONU

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 994 Yayınlanma Tarihi 12 Aug 2020 Yorum: 0

Bahar ve yaz ayları, dışarısı renklenir. Güneşin ışıltısı ile renkler daha da canlı görünür. Gökyüzünün maviliği umut verir insana. Yemyeşil ağaç yapraklarıyla, rengarenk çiçekler ayrı bir heyecan verir. Doğanın bizlere sunduğu bu muhteşem görsellikten ilham alınarak ev dekorasyonumuzu düzenleyebiliriz. Canlı renkler herkes tarafından sevilir ancak riskli bulunup kullanılmaktan da kaçınılır. Doğru kullanılmadığı takdirde boğucu veya uyumsuz görünüme sebep olabilir. Peki bu canlı yaz renklerini nerelerde ve nasıl kullanabiliriz?

   Canlı renkleri tüm alana yaymaktansa belirli mobilyalarda veya aksesuarlarda kullanmak daha doğru bir seçim olacaktır. Koltuk takımınızı sade bir renk seçip, yastıkları için renkli desenli tercih edebilirsiniz. Bu şekilde canlı renkleri az kullanarak, ortama hareketlilik katabilirsiniz. Ayrıca renkten sıkıldığınızda sadece yastık kılıflarını değiştirerek evinize kolaylıkla farklı bir stili yansıtabilirsiniz.

Salonunuzda kullanmış olduğunuz yan sehpalarda sarı, pembe gibi canlı renkler kullanabilirsiniz. Yan sehpanın boyut olarak küçük olması sebebiyle, evinize renk katan küçük detay olarak görülecektir. Duvar boyası renklerinde mümkün olduğunca sade açık tonlar tercih edilmelidir. Açık renk duvar boyası, ferah bir görüntü sağlayıp, mobilyalarınızın da daha belirgin hale getirecektir. Kırmızı duvar boyası ortamı bunaltıcı hale getirirken, kırmızı renk dresuar canlılık getirecektir. Veya masif ahşap dresuarı renkli abajur, vazo gibi aksesurlarla tamamlayabilirsiniz.

Tv üniteleri artık daha küçük boyutlarda kullanılmakta. Sizlerde mini boy tv ünitesi tercih etmeyi düşünüyorsanız turuncu gibi enerji veren tonları kullanabilirsiniz. Mini boy olmasını vurgulamamızın sebebi , rengi az gösterip estetik bir görünümü sağlamaya çalışmaktır. Bir rengi, salonunuzda veya herhangi bir odanızda tüm mobilyalarda kullanmak, rengin güzelliği yansıtmaya engeldir. Belirlemiş oldunuz rengi sadece belirli birkaç mobilyada veya aksesuarlarda kullanmak evinizi daha ışıltılı hale getirecektir. 

Yorumlar
Yorum Yap