YEMEK MASASI SEÇİMİ

YEMEK MASASI SEÇİMİ

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1329 Yayınlanma Tarihi 24 Oct 2019 Yorum: 0


Yemek masası özellikle aileler için maneviyatı büyük anlam taşır. Yemek masası anne baba ve çocukların gün sonunda birleşme noktasıdır. Ebeveyinler işten, çocuklar okuldan geldiğinde bütün bireyler yemek masası etrafında toplanır. Evin buluşma noktalarıdır yemek masaları. Yemek yemek için toplanılmış olsa da, muhabbet edilip, güzel anların paylaşıldığı özel bir alandır. Peki bizler için bu kadar önemli olan yemek masalarını seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

  İlk yapılması gereken yemek masasını, odanın neresine konumlandıracağını belirlemektir. Masayı konumlandıracağınız yerin ölçülerini alıp o ölçülere uygun masa arayışında olmanız doğru karar vermeye yönlendirecektir. Ancak masa ölçüsü konusunda dikkat edilmesi gereken başka detaylarda var.


Yemek masanızı konsolun önündeki alana yerleştirmeyi düşünüyorsanız, konsolun çekmecelerinin, dolap kapaklarının açılabilirliğini kontrol etmelisiniz. Konsolun kullanılabilirliğini engellememesi açısından masa ile arasında belirli bir mesafe koymalısınız. Sandalyelerin geriye çekilip oturulabilmesi ve dikdörtgen açılır bir masa takımı almayı planlıyorsanız, masanızın açılabilir şekilde kullanılabilmesi için olması gereken boşluk doğru hesaplanmalıdır.

  Daha dar bir alana sahip, kare bir yemek odası veya salona sahip iseniz, yuvarlak bir masa takımı sizin için daha kullanışlı olacaktır.


  Yemek masanızın yakınındaki duvarı aynalar ile dekore ederek, kullanmış olduğunuz  alanı genişletebilirken, aynanın sofranızı yansıtması ile bereketli bir görünüş oluşturabilirsiniz. Ayna kullanmak istemiyorsanız, yemek masanızın ait olduğu bölgenin duvarını, şık tablolarla dekore edebilirsiniz.  Renk olarak yeşil ve kırmızı tonlarının iştah açıcı özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap