YEMEK ODASI DEKORASYON

YEMEK ODASI DEKORASYON

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 952 Yayınlanma Tarihi 21 Jan 2020 Yorum: 0

                                         

 Yemek Masası kültürümüz açısından  önem verilen bir alandır. Yemek masaları yemek yemenin dışında tüm aile fertlerini bir araya toplamasında kullanılan bir araç haline dönmüştür zamanla. Yemek yemeyi seven ve ailecek aynı sofrada olmaya özen gösteren bir toplum olduğumuz için vakit geçirilen bu odanın dekorasyonuna dikkat etmek gerekir. Vakit geçirilen alandaki renkler, kullanılan ev aksesuarları, mobilyalar algı ve ruh halimizi etkileyici etkiye sahiptir. Peki yemek odası dekorasyonunda nelere dikkat etmeliyiz?


Yemek Odası Dekorasyon Nasıl Olmalıdır ?


·      Öncelikle aydınlatmanın konumu, ve rengi önemlidir. Uzun bir yemek masasına sahipseniz, masanız ile paralel olacak şık bir aydınlatma kullanabilirsiniz. Bu şekilde masayı tam aydınlatarak yiyeceklerin belirgin ve daha iştah açıcı görünmesini sağlamış olursunuz.

·      Sandalyelerin oturma kısmındaki kumaşın silinebilir olması, her daim temiz bir görüntüye sahip olmasını konusunda işinizi kolaylaştıracaktır. Temiz bir ortamda yemek yemek ve muhabbet etmek daha keyifli olacaktır.

·      


  Yemek Odasında Neler Bulunmalıdır ?


Yemek masanızın yanında konsol bulundurmanızda hem işlevsel yönden hem de odayı hareketlendirmek için güzel bir araç olabilir. Konsolun dolap ve çekmecelerine tabak ve çatal bıçak setini koyarak, kullanım aşamasında daha kolay ulaşabilirsiniz. Konsolda kullanılan renk ve modelin masa takımında da kullanılmasıyla uyum yakalanabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir detay vardır.  Mavi renkte kullanmış olduğunuz konsolunuz ile uyumlu olması için mavi renk
masa takımı
 kullanmanız boğucu bir görüntüye sebep olabilir. Anlatmak istediğimiz  bu uyum ahşap takımın tonları için geçerlidir.

·       Küçük bir alana sahip yemek odasına sahipseniz, odayı tam aydınlatan bir aydınlatıcı kullanmalı, aynı zamanda açık renklerin hakim olduğu dekorasyon oluşturulmaya çalışılmalıdır. Bu ayrıntılar kullanılan mekanı daha havadar ve ferah dolayısıyla yemek yemeye daha cazip bir alan haline getirecektir.

·         Tercih etmiş olduğunuz tabak takımları , masanızın aksesuarları gibi olduğu için, yemek odasının tarzına uygun olmasına dikkat edilmeli.

·         Aynalar alanı geniş tutma konusunda ideal bir yardımcıdır. Yemek masanıza paralel olacak şekilde duvarınızda ayna kullanılması, sofranızı yansıtarak odanızda  daha bereketli bir görüntü de oluşturabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap