YEŞİLİN EV DEKORASYONUNDA KULLANIMI

YEŞİLİN EV DEKORASYONUNDA KULLANIMI

Yazar: ALBERO Okunma Sayısı: 1814 Yayınlanma Tarihi 28 Dec 2019 Yorum: 0

Evimiz, iş yerimiz gibi vakit geçirdiğimiz alanlarda kullanmış olduğumuz renkler çok önemlidir. Sık görmüş olduğumuz renkler günlük ruh halimizi çok etkilemektedir.  Biz farkında olmasak dahi, bilinçaltımız arka planda çalışan bir bilgisayar gibi analiz yapar.

 Her renk bizde farklı duyguları uyandırır. Ancak renklerin kullanım yerleri, fazla veya daha seyrek kullanımı, renklerin zihinde oluşan anlamlarını değiştirmektedir. Örneğin, kırmızı renk; çalışma masasında küçük objeler de bulunacak şekilde kullanılması, kişiye çalışma odağını arttırıcı etki yapar. Ancak oda duvarının tamamının kırmızı renkte kullanılması, bireyde sinir, stres artışı yaratacaktır.

  Yeşil renk genel olarak herkesin sevdiği bir çok alanda kullanılan bir renktir.  Yeşil rengin, huzuru arttırıcı, stresi azaltıcı bir etkisi vardır. Doğa da yapılan yürüyüş sonunda kendimizi iyi hissetmemizin de sebeplerinden biri de budur. Ev dekorasyonunda da yeşil sık tercih edilen renkler arasındadır. Alberohome Fresco Masa Takımı  nda olduğu gibi sadece masa ayaklarında kullanılabilir.Yemen masasının tamamında yeşil rengi kullanmak boğucu bir görüntü oluşturabilir. Ancak sadece masa ayakları gibi bir detayda kullanarak,  hem salon da yeşilin güzel enerjisi yayılmış olur, hem de kararında kullanılan renk evde modern bir görüntü oluşturacaktır.

 Renklerin Uyumu

Yeşil ve Kırmızı renkler acıktırıcı, iştah açıcı renklerdir. Yiyecek içecek ambalajlarında bu sebeple sıklıkla kullanılmaktadır.Yemek masası veya genellikle yemek masası yakınlarında bulundurulması tercih edilen konsolda yeşil renk detayları kullanılabilir.

    Ahşap mobilya sandalyelerde yeşil renk kumaş kullanarak renkler arasında güzel bir uyum yakalanabilir. Krem renk orta sehpa ve yeşil tonları dekoratif koltuk yastıkları ile farklı bir uyum oluşturulabilir.

  Yeşil renk refah ve bereketi temsil eder. Yeşil renk uyum ve güvenilirlik mesajı verir. Dolayısıyla pozitif duyguları uyandıran bu rengi ev dekorasyonunda kullanmak son derece doğru karar olacaktır.

 

 

  

Yorumlar
Yorum Yap